TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przewodnik po zjawiskach nadnaturalnych

Mówienie o magii i zjawiskach paranormalnych, o alternatywnych i ezoterycznych wierzeniach jest sprawą kontrowersyjną. Adepci wróżbiarstwa, przepowiadania i astrologii, klienci czarowników czy odczyniających uroki, osoby zgłębiające ezoteryzm, kabałę i alchemię są jednak wyrazicielami zainteresowań nie będących wyłącznie przejściową fascynacją. Albowiem rzeczy tajemne to niezmierzony obszar, dotykający wszystkich dziedzin związanych z ludzkim poszukiwaniem sensu. Tak więc pasjonują nas kontakty z zaświatami, spirytyzm czy doświadczenia z pogranicza śmierci.

Coraz więcej ludzi radzi się wróżbitów; jest ich we Francji blisko 50.000, o wiele więcej niż księży i psychiatrów. Rynek wróżbiarstwa osiąga obrót w wysokości 21 miliardów franków (co w przeliczeniu na euro daje ok. 3 miliardy 200 milionów euro).

Egzorcyści Kościoła katolickiego zalewani są rosnącymi w liczbę prośbami pochodzącymi od osób, które, zetknąwszy się z dziwnymi zjawiskami, czują się niejako dręczone, nawiedzone.

Anioły, jeszcze do niedawna zaliczane do drugiej ligi "akcesoriów" teologicznych, stały się naczelnym tematem filmów, powieści i uczonych studiów.

Nie możemy reagować na te zróżnicowane przejawy potępieniem. Mamy bowiem do czynienia z gwałtowną falą, objawiającą potrzeby, których być może społeczeństwa i Kościoły nie potrafiły zaspokoić. Przyjrzyjmy się, jak w księgarniach rozrastają się działy poświęcone alchemii i kabale, uzdrowicielom.

Na kartach niniejszej książki przedstawimy zjawisko w całej jego różnorodności. Opis nasz charakteryzować będzie obiektywizm i szacunek, albowiem wiele z tych poszukiwań zasługuje na poszanowanie, uwagę i właściwe zrozumienie.

Każde z tych wierzeń czy praktyk przypomina pod pewnymi względami doświadczenie religijne, nawet jeśli częściej w grę wchodzi łatwowierność aniżeli wiara. Wyrażają niekiedy ciekawość tego, co niezwykłe i dziwne. Lecz przekazują także wołanie o sens w okresie kryzysu wartości i wzorców. Zaś wszelkie pytania o sens są w istocie pytaniami o religię. Sekularyzacja pociągnęła zresztą za sobą odwrót religii, co tworzy pustkę w świadomości współczesnego człowieka, wizją laicką zastępując religijną wizję świata. Stąd to niespokojne poszukiwanie, które wielu popycha na drogi ezoteryzmu, magii i zjawisk paranormalnych.

Osoba wierząca nie odczuwa potrzeby szukania odpowiedzi na te fundamentalne pytania gdziekolwiek indziej poza Ewangelią. Jean Vernettte jest doradcą Episkopatu Francji d/s sekt i nowych ruchów religijnych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jean Vernette
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 321
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375950342
ISBN: 9788375950342
ID: 156196

Zobacz również

Przewodnik po zjawiskach nadnaturalnych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...