TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Puszkarz Orbano

Napisana z rozmachem i niezwykłym polotem powieść Zofii Kossak-Szczuckiej oparta jest na faktach historycznych. Czytelnik ma okazję przenieść się oczami wyobraźni do stolicy potężnego Cesarstwa Bizantyjskiego, Konstantynopola, oblężonego przez sułtana Muhammeda II w roku 1453.

W tej średniowiecznej scenerii rozgrywa się dramat tytułowego bohatera książki, Orbana, autentycznej postaci genialnego puszkarza o nie ustalonej narodowości, którego działa przyczyniły się do zdobycia chrześcijańskiej stolicy.

Choć od czasu pierwszego wydania tej książki (1936 rok) minęło niemal 70 lat, to jej przesłanie nic nie straciło na aktualności. Wydarzenia minionego XX i obecnego XXI wieku potwierdzają ponadczasową wartość powieści. Czy ważniejsza jest duma człowieka, który za wszelką cenę chce podzielić się swoim odkryciem? Czy też ważniejsza jest odpowiedzialność za los swojego narodu, swojej rodziny, swoich najbliższych?

Te wybory moralne z pewnością dotyczą wielu współczesnych ludzi, dlatego warto sięgnąć do historii i wziąć z niej lekcję na chwilę obecną i na przyszłość.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Zofia Kossak
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788371686863
ISBN: 9788371686863
ID: 11434

Zobacz również

Puszkarz Orbano
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...