TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Reanimacja

"Reanimacja" Danuty Mikołajewskiej przedstawia odważny, kontrowersyjny obraz polskiej służby zdrowia, o którym każdy słyszał mniej lub więcej, z którym każdy w jakimś stopniu się zetknął. Autorka jest lekarką, zatem opisywany przez nią świat daleki jest od fikcji, jaką sprzedają seriale telewizyjne z pseudo lekarzami w głównej roli.

Kto słuchał niekoniecznie barwnych opowieści znajomych medyków o regułach rządzących światem polskich szpitali, relacji między lekarzem a pacjentem, braku sprawnie działających podstawowych sprzętów, odnajdzie ich odzwierciedlenie w książce Danuty Mikołajewskiej. Kto nie miał dotąd bliższego kontaktu ze służbą zdrowia, odnajdzie w powieści prawdę o skomplikowanym świecie, w którym lekarz, pacjent oraz ich bliscy próbują odnaleźć właściwe miejsce.

Książkę Danuty Mikołajewskiej warto przeczytać z kilku powodów. Odnajdziemy w niej odpowiedzi na często nurtujące nas pytania o misję medycyny. Poznamy kulisy życia lekarzy i problemy, z którymi inne grupy zawodowe nigdy się nie zderzą. Polecam wszystkim, dla których medyczne zawirowania są tematem interesującym.

Refleksja nad treścią książki pozwoli zrozumieć powszechną gorycz lekarzy płynącą z ich zarobków i opinii społecznej na ich temat. Z drugiej strony zastanowimy się, ilu lekarzy potrafi z czystym sumieniem przyznać, że trzymają się złożonej niegdyś przysięgi Hipokratesa. Czy tylko nielicznym udało się w czystości i niewinności zachować życie swoje i sztukę swoją? Nie znajdziemy w polskiej literaturze wielu źródeł podobnie ukazujących prawdę o polskim środowisku lekarskim.

Powieść czyta się jak wspaniały scenariusz, którym można obdzielić kilka filmów. Autorka, lekarka zna realia naszej służby zdrowia, ale unika jednoznacznych ocen. Pięknie splecione wątki osobiste i zawodowe zapewniają czytelnikowi dużą frajdę.

Krzysztof Kolberger

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wexel
Autor: Danuta Mikołajewska
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 412
Wymiar [mm]: 160x240
EAN: 9788361845041
ISBN: 978-83-61845-04-1
ID: 184352

Zobacz również

Reanimacja
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...