TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna

Ocena:
(6 opinii)

Czy odmawianie "paciorków" to najskuteczniejsza forma modlitwy? Komu powinniśmy oddać swoje pieniądze?

Modlitwa, post, jałmużna - trzy filary chrześcijańskiego życia - to zewnętrzne znaki wewnętrznej rzeczywistości, które każdemu wierzącemu pozwalają unikać zła i żyć w zgodzie z Ewangelią.

Biskup Grzegorz Ryś prowadzi nas drogami Dobrej Nowiny i tłumaczy kolejne wydarzenia, których finałem było Zmartwychwstanie. Te niezwykłe rekolekcje pozwalają zrozumieć istotę miłości miłosiernej.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

dobra

Jestem w trakcie czytania,powiem tylko jedno warto przeczytać,choć zauważyłam jakby biskup bardziej pisał dla młodych księży ,ale jest w niej dużo przesyłam dla ludzi wierzących,do zrozumienia Wielkiego Postu i jego zrozumienie i jego gorące przeżywanie.Prostym zrozumiałym językiem napisane. Polecam.

autor opinii: irena Dabrowska

bardzo dobra lektura

gorąco polecam bardzo dobra lektura, budująca, pouczajaca....

autor opinii: ALICJA BADECKA

SUPER KSIĄŻKA

Bardzo fajne konferencje, przemawiają do mnie.

autor opinii: Halina Moryń

"Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna"

Książka to zbiór konferencji i kazań tłumaczących fragmenty Pisma Świętego dotyczące modlitwy, postu i jałmużny. Zawiera również nietypowe rozważania drogi krzyżowej na tle Hymnu o Miłości. Co to jest modlitwa? Czym się rożni od medytacji? Jak się modlić? O co się modlić? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w tej książce. Dogłębna analiza ‘ojcze nasz’ zachęci do świadomego odmawiania tej pięknej modlitwy. Pozostałe części książki to rozważania na temat zagrożeń współczesnego człowieka. Co je stanowi: świat, szatan czy własna natura? Co to jest post, po co pościć i kiedy? ‘Proste' (oczywiste) odpowiedzi na trudne pytania to cecha charakterystyczna tej książki. Przykład: 'Dlaczego Bóg ujmuje się za Kainem? Bo za Ablem ujmować się nie musi!' Inny fragment książki dotyczący jałmużny: ‘Czy na przykład bieda otwiera was czy zamyka? Czy jak nie masz pieniędzy to widzisz obok siebie kogoś, kto też nie ma czy tez kogoś, kto ma i jest potencjalnym dawcą? Miłosierdzie jest jałmużną z tego, czego nie mam, z mojej nędzy. Bo każda inna jałmużna jest nie z miłosierdzia tylko ze sprawiedliwości. Książkę czyta się jednym tchem, napisana łatwym językiem z dużą dawką poczucia humoru. Inny fragment: ‘Wewnątrz krużganku (klasztoru) wypisana jest do dziś w kilkudziesięciu językach świata Modlitwa Pańska, na pamiątkę przekazania jej tam przez Jezusa swoim uczniom. Nawet zachowała się grota, w której miało się to dokonać. Grota, czyli po łacinie spelunca. Ładne określenie. Jest to jedyna spelunca, do której warto się w życiu wybrać.’

autor opinii: Anna

O filarach chrześcijańskiego życia

Książka ta jest wnikliwą analizą modlitwy, postu, jałmużny i ich wzajemnego powiązania. Są to niesamowite rozważania, pouczenia. Wiele kwestii zobaczyłam w innym świetle-jaśniej, dokładniej.
Warto w te rozważania wejść i zapamiętać je.
Bardzo polecam tę i wszystkie inne książki bp. Grzegorza Rysia.

autor opinii: Irena Wojtarowicz

Koniecznie nie tylko przed Adwentem

Treść wprawdzie adresowana do seminarzystów, ale - z całą pewnością - każdy katolik poważnie traktujący wiarę powinien tę pozycję nie tylko przeczytać, ale i wdrażać jej treść w życie. Do książki można wracać wciąż i wciąż, a głębokie rozważania do Drogi Krzyżowej włączyć w swoją osobistą modlitwę. Gorąco polecam chyląc czoła przed autorem i przed Bogiem, dzięki któremu książka powstała.

autor opinii: Konrad

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788324021642
ISBN: 9788324021642
ID: 252743

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...