TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Resortowe dzieci. Służby

Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda.

Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP.

Całe rodzinne klany zagnieździły się w strukturach MBP, MSW i MON. Ogromna władza, dostęp do tajemnej wiedzy i duże pieniądze.

Poczucie bezkarności, znajomości, wpływy, międzynarodowe koneksje, haki na każdego i lewe interesy.

„Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni, obyci w świecie zaczęli służyć nowej władzy, zachodnim firmom i spekulacyjnemu kapitałowi.

Dziś bohaterowie naszej książki wiodą beztroskie życie, czasem piszą wspomnieniowe książki, pouczają i komentują polską rzeczywistość, aspirując do miana autorytetów.

Nie zapomnieli pomóc swoim dzieciom w interesach lub zarekomendować komu trzeba.

Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych PRL-u i III RP.

Zakres i skala przeprowadzonej kwerendy archiwalnej do drugiego tomu „Resortowych dzieci” robią na mnie – historyku, spore wrażenie. To, co jest niewykonalne dla badaczy, okazuje się możliwe dla trojga publicystów, z których przecież tylko jeden jest naukowcem. Im więcej kolejnych części „Resortowych dzieci”, tym szerszy margines naszej wolności, bo przecież fundamentem systemu III RP jest chęć ukrycia prawdy i zakulisowych interesów ludzi tajnych służb.

dr hab. Sławomir Cenckiewicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 920
Wymiar [mm]: 150x200
EAN: 9788364095719
ISBN: 9788364095719
ID: 315361

Zobacz również

Resortowe dzieci. Służby
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...