TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności

Znana polskim czytelnikom niemiecka autorka Gabriele Kuby, omawia zjawisko tzw. "gender mainstreaming", dotyczące sfery zachowań seksualnych.

W swojej publikacji pragnie odpowiedzieć na trzy fundamentalne pytania:

  • Czy dyktatura ideologii relatywizmu etycznego przerodzi się w dyktaturę realnej polityki społeczno-kulturowej?
  • Czy kultura ludzka może istnieć bez obiektywnych i obowiązujących wartości i norm moralnych?
  • Co my, uczniowie Jezusa Chrystusa z XXI wieku, możemy i powinniśmy czynić wobec "dyktatury ideologii relatywizmu" i "tyranii seksualizacji"?

Analizy powstania, rozwoju i konsekwencji tych zjawisk oraz obecnej sytuacji, poparte obszerną i aktualną dokumentacją naukową, wyrażają nie tylko głębokie i uzasadnione obawy naukowca o przyszłość chrześcijańskiej Europy i świata ludzkiej kultury, ale również - jeśli nie przede wszystkim - katolickiej małżonki i matki trojga dzieci, która troszczy się o przyszłość "wszystkich naszych dzieci".

Gabriele Kuby jest socjologiem, pisarką i matką trójki dzieci. Urodziła się w Bawarii (Niemcy); w wieku ośmiu lat na własną prośbę została ochrzczona w kościele ewangelickim. Studiowała socjologię na uniwersytetach w Berlinie i Koblencji. W roku 1997, po ponad dwudziestoletnich poszukiwaniach w dziedzinie ezoteryki i psychologii oraz fascynacji ieologią New Age, nawróciła się na katolicyzm. Obecnie jako autorka książek, publicystka i prelegentka odkrywa ślepe uliczki współczesnego społeczeństwa, wskazując drogi wychodzenia z nich przez żywą wiarę w Jezusa Chrystusa oraz powrót do wartości chrześcijańskich.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Gabriele Kuby
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788360998052
ISBN: 9788360998052
ID: 64714

Zobacz również

Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...