TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa

Bp Jan Szkodoń opisuje życie rodzinne, które toczy się zgodnie z cyklem roku liturgicznego. Święta, Adwent, Wielki Post powinny w nim znaleźć odzwierciedlenie. Te wyjątkowe okresy roku liturgicznego to czas na odnowienie relacji z Bogiem i najbliższymi. Ale nie mniej ważny jest czas zwykły, codzienność stanowiąca przecież większą część naszego życia. To w codzienności małżonkowie, rodzice i dzieci realizują swoje powołanie do świętości, wzrastają we wzajemnej miłości.

Bp Szkodoń z wielką wrażliwością opisuje drobne słowa, gesty, postawy, okazywaną sobie przez najbliższych pomoc. Jednocześnie niezwykle wnikliwie kreśli obraz zagrożeń, takich jak postawa pychy, raniące słowa, niechęć do uznania własnej winy, pokusa zdrady w małżeństwie czy nałogi, które zlekceważone mogą stać się źródłem poważnych kryzysów. Krakowski biskup nie pisze o rodzinie idealnej, ale o dobrze nam znanej, która ma wiele braków, której członkowie z trudnością wypowiadają słowa „przepraszam” i „przebaczam”.

Zmysł obserwacji i znajomość psychologii, charakteryzujące autora, znajdują dopełnienie w duchowości. Biskup zachęca, by wszystkie wydarzenia rodzina odczytywała w świetle Pisma Świętego, a wtedy odczuje w swych troskach i radościach bliskość Boga. Z rozważań krakowskiego biskupa wynika obraz rodziny, która jest wprawdzie zanurzona w codzienności, ale zdąża w kierunku nieba.

Książka bpa Jana Szkodonia pomaga określić tożsamość rodziny w Kościele i uwrażliwia na problemy, z którymi borykają się dziś katolickie rodziny. Jest napisana prostym, przystępnym językiem. Liczne przykłady z życia i tematy poddawane do refleksji czytelnikowi sprawiają, że każdy z nas z łatwością odniesie do siebie zawarte w książce treści.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: bp Jan Szkodoń
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 108
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788375800166
ISBN: 9788375800166
ID: 78375

Zobacz również

Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa
10.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...