TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozmowy z niewierzącym

Papież Franciszek rozmawia z niewierzącymi!

"Rozmowy z niewierzącym" to niezwykła książka! Zawiera korespondencję między Eugenio Scalfarim a papieżem Franciszkiem. Jest także zapisem wywiadu, jakiego Ojciec Święty udzielił założycielowi „La Repubblica”.

Pretekstem do powstania publikacji był list otwarty Scalfariego opublikowany wcześniej w tymże dzienniku. Niewierzący dziennikarz postawił wówczas papieżowi pytania dotyczące wiary, nawiązując do treści pierwszej encykliki Franciszka poświęconej temu zagadnieniu.

Zanim jednak doszło do spotkania i rozmowy, Ojciec święty wysłał do redakcji „La Repubblica” list, w którym odniósł się do refleksji dziennikarza dotyczących encykliki.

Papież, dostrzegając problemy współczesnego świata, podejmując dialog z każdym człowiekiem, na nowo odkrywa i ukazuje wartość i piękno religii. Powoduje, że wiele osób na nowo wsłuchuje się w słowa Kościoła, jakie kieruje do wszystkich papież Franciszek.

Ojciec święty chce Kościoła posiadającego przymioty Boga Miłosiernego, który nie sądzi, lecz wybacza i poszukuje zagubionego grzesznika, przyjmuje syna marnotrawnego. Tak jak jego wielki poprzednik Jan Paweł II, jest papieżem dialogu i porozumienia.

Dodatkiem, a zarazem dopełnieniem książki jest encyklika Lumen fidei, która stała się bezpośrednim pretekstem do ożywionej korespondencji, spotkania i wywiadu dziennikarza z papieżem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Franciszek, Eufenio Scalfari
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 136
Wymiar [mm]: 203x129
EAN: 9788375957082
ISBN: 978-83-7595-708-2
ID: 273369

Zobacz również

Rozmowy z niewierzącym
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...