TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Encyklika Lumen Fidei. O wierze

autor: Fraciszek

Lumen fidei - Światło wiary – pierwsza encyklika Papieża Franciszka!

"Lumen fidei" to pierwsza encyklika Papieża Franciszka, której początkowy szkic nadał jego poprzednik Benedykt XVI, za co jest "mu głęboko wdzięczny i w duchu Chrystusowego braterstwa przejmuje jego cenne dzieło, dodając do tekstu kilka przemyśleń".

Papież, odwołując się do Biblii, Tradycji i nauczania Kościoła ukazuje wiarę jako "niezmierzony skarb" otrzymany od Boga, wskazujący kierunek naszej wędrówki w czasie.

Ojciec Święty podkreśla indywidualny i społeczny wymiar wiary, który ubogaca wspólne życie. Dzięki temu można zrozumieć architekturę relacji ludzkich.

Wiara jest dobrem dla wszystkich, jest dobrem wspólnym, jej światło nie oświeca tylko wnętrza Kościoła i nie służy jedynie budowaniu wiecznego miasta w zaświatach. Pomaga nam ona budować nasze społeczności, tak by zmierzały ku przyszłości dającej nadzieję

Na zakończenie Encykliki Papież Franciszek w krótkiej modlitwie zawierza naszą wiarę Maryi, Matce Kościoła i prosi Ją, aby pomagała nam wzrastać w wierze i prowadziła do spotkania z Chrystusem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Fraciszek
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 80
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788375956054
ISBN: 9788375956054
ID: 264728

Zobacz również

Encyklika Lumen Fidei. O wierze
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...