TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozpoznać sektę

Ocena:
(1 opinii)

Autorem tej znakomitej książki jest pracujący w Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji w Lublinie prawnik, Marcin Pytlak. Marcin jest osobą szczególną, nie tylko świetnym fachowcem w poradnictwie prawnym wobec ofiar sekt (można chyba powiedzieć, że specjalizuje się w sytuacjach bez wyjścia), ale również ma wyjątkową osobowość i wnosi do naszego zespołu niezliczoną ilość zapału, energii i radości.

Pisząc tę książkę postawił przed sobą zadanie ogromnie wymagające i trudne, lecz wywiązał się z niego znakomicie.

Jeśli myślisz, że tak mocno zachęcam Cię do lektury tej książki tylko dlatego, że napisał ją mój przyjaciel i najlepszy prawnik jakiego znam, to jesteś w poważnym błędzie. Nie zaryzykowałbym Twojego zaufania, gdyby ta książka naprawdę nie była warta takiej oceny.

Co więc sprawia, że nazywam ją najlepszą książką o sektach wydaną w Polsce?

Odnajdziesz w niej kompleksowe omówienie problemu sekt na czterech płaszczyznach. Z pierwszego rozdziału dowiesz się bardzo dużo na temat teologii sekt, czyli doktryn. Lektura rozdziału drugiego, który jest poświęcony socjologii sekt spowoduje, że poszerzysz swoją wiedzę na temat egzystowania sekt w społeczeństwie. Trzeci rozdział zaznajomi Cię z psychologią sekt, czyli dowiesz się o metodach werbunku, uzależniania i wpływu na wyznawców. Czwarty zaś rozdział omawia aspekty prawne funkcjonowania sekt, czyli to, w czym Marcin się szczególnie specjalizuje.

Jestem przekonany, że mimo dość dużej ilości opracowań dotyczących konkretnych sekt, mało jest takich, które podejmują się właśnie wieloaspektowego, w sensie naukowym, ujęcia zjawiska; praca Pana Pytlaka niewątpliwie takie kryteria spełnia.

dr Ireneusz S. Ledwoń OFM
Instytut Teologii Fundamentalnej KUL

Ze swej strony również gorąco Cię zachęcam:

Jeśli zamierzasz w życiu przeczytać tylko jedną książkę o sektach - niech to będzie ta książka! Jeśli chcesz wiedzieć o sektach naprawdę sporo, a nie masz ochoty czytać 20-30 książek, to jest właśnie książka dla Ciebie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

W pełni spełnia moje oczekiwania

Książka, którą zakupiłam będzie służyła nie tylko jako pogłębienie wiedzy własnej na temat sekt, ale również jako wsparcie naukowe w cyklu spotkań jakie planuję w szkołach w ramach profilaktyki. Książka ta w pełni spełnia moje oczekiwania ponieważ można powiedzieć "w pigułce" zawiera wszystkie wiadomości na temat sekt, jest napisana przystępnym, ciekawym językiem no i dodatkowo atrakcyjna cena.

autor opinii: Renata Rolko

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Autor: Marcin Pytlak
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 201
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788389862082
ISBN: 83-89862-08-5
ID: 16893

Zobacz również

Rozpoznać sektę
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...