TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozważania różańcowe. Seria: Z nauczania papieża Franciszka

autor: Franciszek

W niniejszym modlitewniku proponujemy rozważania tajemnic różańcowych oparte na nauczaniu papieża Franciszka. Z osobistych wypowiedzi Papieża wiadomo, że codziennie odmawia on cały różaniec - wszystkie tajemnice.

Krótkie wprowadzenie pozwala poznać maryjne rysy charakteru Ojca Świętego. Dodatkowo w modlitewniku znajdują się jasne wskazówki służące pomocą, by modlitwa różańcowa stała się bardziej owocna oraz modlitwy papieża Franciszka skierowane do Matki Bożej.

Papież Franciszek o modlitwie różańcowej: "Różaniec wspiera nas w zmaganiach ze złem. Czy codziennie modlicie się na różańcu?" Oto papieska zachęta do podjęcia walki duchowej i przezwyciężania wszelkiego zła właśnie z pomocą modlitwy różańcowej.

Ten maryjny rys charakteru przyszłego papieża zaczął się kształtować już w rodzinie, w czasach dzieciństwa. Mały Jorge, urodzony 17 grudnia 1936 roku, został ochrzczony w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w bazylice Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Buenos Aires.

Na drugie imię – na cześć Maryi – otrzymał Mario. Jako kapłan, przez te wszystkie lata, każdego 24 dnia miesiąca przybywał do bazyliki, by przed wizerunkiem Maryi Wspomożycielki odprawić Mszę świętą.

Przy tej okazji warto wspomnieć, ze Papież Franciszek zawsze nosi na szyi medalik z cudownym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe, który dostał od lekarza, kiedy w młodzieńczym wieku był poważnie chory.

Wielka czcią otacza papież też Matkę Bożą z Lujan, Patronkę Argentyny. Pamiętamy, że następnego dnia po wyborze na Stolicę Piotrową swe pierwsze kroki skierował do Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie modlił się przed czczoną tam ikoną Maryi.

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 80
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788378644200
ISBN: 9788378644200
ID: 271559

Zobacz również

Rozważania różańcowe. Seria: Z nauczania papieża Franciszka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...