TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozwód. Jak ratować dzieci. Seria: Psychologia i wiara

Dr Archibald D. Hart jest profesorem psychologii i byłym dziekanem wydziału psychologii w Seminarium Teologicznym w Pasadenie w Kalifornii. Pochodzi z Afryki Południowej. Jest cenionym autorem 18 książek, wśród nich takich jak: Stres and Your Child (Stres i twoje dziecko), Overcoming Anxiety (Pokonywanie lęków), Adrenalina a stres, The Sexual Man (Człowiek jako istota seksualna), Męska depresja. Jest bardzo szanowanym wykładowcą w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Ma trzy dorosłe córki i siedmioro wnucząt. Mieszka w Arcadii w Kalifornii.

Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, jak sprawić, by dzieci nie tylko "przetrwały" ciężki czas rozwodu rodziców, ale by ich życie mogło stać się lepsze. Autor wykorzystuje wiedzę psychologiczną zdobytą w ciągu wielu lat swojej praktyki terapeutycznej, jak i własne doświadczenie dziecka rozwiedzionych rodziców.

Celem tej książki jest niesienie pomocy rozwodzącym się rodzicom, a także wszystkim dorosłym odgrywającym istotne role w życiu dziecka. Jak zobaczymy, dziadkowie mogą uczynić bardzo wiele, by maksymalnie ograniczyć długofalowe niszczące skutki rozwodu. Mogą się do tego przyczynić także krewni, przyjaciele oraz nauczyciele.

Podchodząc do sprawy realistycznie, moim celem jest wskazanie rodzicom, jak zminimalizować niszczące skutki rozwodu oraz jak sprawić, by nieunikniony zamęt w ostateczności obrócił się w dobro. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować całego bólu. Jest to podejście nie tylko nierealistyczne, ale i do niczego nieprzydatne. Cierpienie jest w pewnym stopniu niezbędne w kształtowaniu charakteru. Drzewa, które wyrastają wysoko niezahartowane przez wiatry, łatwo się łamią. Siła wiatru jest potrzebna, by korzenie się umocniły. Przy odrobinie szczęścia rodzice mogą katastrofę, która jest ich udziałem, przekształcić w coś, co stanie się siłą napędową rozwoju.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Archibald D. Hart
Ilość stron: 258
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370335625
ISBN: 83-7033-562-4
ID: 44630

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Rozwód. Jak ratować dzieci. Seria: Psychologia i wiara Rozwód. Jak ratować dzieci. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...