TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Lourdes, La Salette, Fatima czy Guadalupe - te nazwy znane są szerszemu gronu. Ale Gietrzwałd? Gdzie znajduje się to miejsce? Dlaczego powinno być rozsławione na cały świat? Co się tam wydarzyło? Wiele pytań można zadać, a przecież Gietrzwałd to jedyne uznane przez Kościół katolicki miejsce objawień maryjnych w naszym kraju. Życie sanktuarium gietrzwałdzkiego odmierzane jest rytmem dzwonów wzywających wiernych na modlitwę do bazyliki na wzgórzu. Tam trzykrotnie w ciągu dnia odmawiany jest różaniec, na koniec każdej Mszy św. Przybywają
tu pątnicy z różnych zakątków Polski i nie tylko. Nie ma już klonu, na którym sto czterdzieści lat temu Matka Boża ukazała się dwóm dziewczynkom, ale jest niepozorna kapliczka, typowa dla warmińskiego krajobrazu.

Mimo upływu lat i mimo zmienionych warunków społecznych, politycznych i kościelnych Gietrzwałd nie stracił znaczenia. Wartości, jakie wniosły objawienia Najświętszej Maryi Panny, nadal są żywe i w dalszym ciągu owocują. Kustosze sanktuarium maryjnego, księża kanonicy regularni laterańscy, oznajmiają, że w ostatnich latach do Gietrzwałdu przybywa rocznie około miliona pątników ze wszystkich stron świata. Warto zapoznać się z tym miejscem, odkryć jego historię i powierzyć się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Arystoteles
Autor: Beata Kosińska
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 60
Wymiar [mm]: 210x295
EAN: 9788380383487
ISBN: 9788380383487
ID: 412799

Zobacz również

Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...