TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Seksualność. Na usługach Miłości. Seria: Ja, człowiek

Ocena:
(12 opinii)
Człowiek jest ważniejszy od przyjemności. Miłość jest ważniejsza od seksualności.

Ks. Marek Dziewiecki

Świat seksualności ma dwa przeciwstawne bieguny. Jednym z nich jest przesadna krzykliwość. Z reklam, teledysków, gazet, Internetu płyną wyraźne nawiązania do sfery seksualnej. Wiemy dlaczego tak jest. To, co związane z seksem jest najbardziej nośne.

Z drugiej strony prawdziwa seksualność w dalszym ciągu pozostaje tematem tabu. Wielu ludzi niechętnie o niej rozmawia, a już realne zagrożenia z nią związane, które mają potencjalnie destrukcyjny wpływ na zdrowie, szczęście i powodzenie w życiu, są zamiatane pod dywan.

Na szczęście jest ktoś, kto mówi otwarcie, jakie jest prawdziwe miejsce seksualności w życiu człowieka. Ktoś, kto rozwiewa wszelkie wątpliwości w tej dziedzinie i daje prawdziwe wskazówki do zastosowania w życiu, aby było ono pełne i szczęśliwe, a związki trwałe i piękne.

Tym kimś jest ks. Marek Dziewiecki. Odkłamuje on fałszywe wzorce związane z seksem. Nadaje mu właściwą rangę, przywraca zdrowe podejście i mówi prawdę.

Nawet, jeżeli masz niepoukładane życie seksualne, trudne doświadczenia i problemy, to ta konferencja pomoże Ci odzyskać równowagę i przywrócić seksualności jej miejsce i sens. Bo, jak podkreśla autor, czysta seksualność jest najistotniejszą sferą człowieka, źródłem dobra, radości, zachwytu.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

  • Jaki jest prawdziwy sens seksualności?
  • Dlaczego seks jest taki przyjemny?
  • Jak uniknąć pułapek związanych z seksem, by nie zniszczyć sobie życia?
  • Dlaczego tak ważne jest prawidłowe umiejscowienie seksualności w naszym życiu?

Kim jest autor konferencji?

Ks. Marek Dziewiecki - rozchwytywany mówca, autor kilkudziesięciu książek i artykułów m.in. na temat psychologii zdrowia. Codziennie pomaga wielu osobom kształtować dojrzałą postawą wobec poszczególnych sfer ludzkiej rzeczywistości. Specjalista ds. profilaktyki i terapii uzależnień oraz komunikacji międzyludzkiej. Doktor psychologii (Universita’ Salesiana, Rzym) i magister teologii (KUL).

Opinie naszych Klientów (12 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo żałuję że takiego audiobooka nagrano dopiero teraz. Polecam to koniecznie małżeństwom a także narzeczonym. Ks. Marek pokazuje seksualność od prawdziwej a jednocześnie bożej strony. Na pewno warto by przesłuchali to wszyscy małżonkowie, a szczególnie Ci którzy maja poczucie że średnio im wychodzi strona seksualna w małżeństwie. Tu znajdą odpowiedzi ...

autor opinii: Ewa

otwarta ksążka

Myślałam ze popełniwszy błędy w przeszłości nie mogę mówić dorosłemu dziecku że ma tak robić a nie siak, a okazuje sie ze moge tylko musze to robić z miłością. dzieki tej książke ie boje sie powiedziec ze seks jest przyjemy, i ze powiam rozmawiac o nim z mom parterem

Miłej lektury

Autor przedstawia bardzo rzetelne ujęcie.Nie boi się konfrontacji.Bardzo często mówi rzeczy nie popularne ale prawdziwe.Wyjaśnia pojęcia ,wraca do prawdziwego rozumienia.Także polecam.Specyficzne poczucie humoru autora sprawia ,że słucha się jego z prawdziwym zainteresowaniem.Miłej lektury.

autor opinii: Anna Tymm

Książka raczej dla młodzieży.

Po przesłuchaniu tej pozycji stwierdzam, że warto było ją nabyć jednak raczej jest to książka dla młodzieży która w "seksualność" dopiero wchodzi a nie dla małżeństwa które już dawno ze sobą współżyje.
Są fragmenty także dla rodziców jednak jak wcześniej wspomniałem więcej dla młodzieży.

autor opinii: Grzegorz

polecam

Polecam. Ciekawy wykład.

autor opinii: marta

Zasadniczo polecam. Merytorycznie zgadzam się właściwie ze wszystkim. W Księdzu Dziewieckim denerwuje mnie czasami tylko jedna sprawa: pewien ton wyższości, z którym mówi o innych. Oczywiście mówię o moim odbiorze Jego słów, a nie o tym, co Ksiądz ma w sercu :) Poza tą jedną uwagą, jest godny polecenia.

autor opinii: Krzysztof Droszkowski

OK ;-)

Polecam

autor opinii: bodzio

jest niezle

Dobra książka porusza dużo aspektów ważnych dla kontaktów przedmałżeńskich, poleciłbym swojej córce, ale przedstawia głównie kobiecy punkt widzenia. Polecam dla kobiet.jedyne czego im nie wolno to ogladać telenowel. Reszta to żli mężczyzni.

autor opinii: Przemek K.

I tak i nie :)

Na pewno warto posłuchać tej pozycji bo dużo wiedzy jest w niej zawartej. Natomiast co mi się nie podobało to przedstawienie argumentów "światowych" jako ważniejszych niż "boskich" i rozmydlanie istoty małżeństwa. Ale taki jest problem z posoborowiem w którym obecnie wszyscy żyjemy niezależnie czy jest się katolikiem postępowym czy też czy tkwi się w Tradycji jak to ma miejsce w moim przypadku, więc ta pozycja po prostu wpisuje się w nurt nauczania Vaticanum II. Polecam, choć uszy trzeba nastroić na pewną dozę sceptyzmu.

autor opinii: Bartłomiej Waściszakowski

taka sobie

Świat jest przegadany, dlatego krótko. Kupujcie i słuchajcie, a wasze życie schowane nabierze piękna i mocy, każdej nocy.

autor opinii: Anonim Anonimowski

Bardzo dobre! :)

W trakcie pierwszych minut ten audiobook nie wydał mi się szczególnie fascynujący, ale to była zmyła! ;) Rozpoczyna się po prostu od rzeczy, myślę dość oczywistych dla osoby wierzącej, ale im dalej tym ks. Dziewiecki coraz bardziej zaskakuje. Przekazywał coraz więcej nieznanych mi dotąd informacji na temat seksualności, seksu, współczesnych zagrożeń, pułapek związanych z seksualnością człowieka. Nie brak odważnych sformułowań i porównań, które niektórych ludzi mogą wręcz zszokować. A sens tytułu audiobooka postrzegam we właściwy sposób chyba dopiero teraz. ;) Generalnie bardzo polecam. Pewne rzeczy uświadamia, prostuje, a nawet podtrzymuje na duchu. I pomimo tego, że audiobook jest o dość trudnych sprawach, to jego wydźwięk jest bardzo radosny! Zachęcam innych, żeby przekonać się dlaczego ;)

autor opinii: Małgorzata

Rewelacyjne, momentami wstrząsające rozważania ks.Marka...z seksualnością nie ma żartów-mądrze kierowana prowadzi do szczęścia, potraktowana nieodpowiedzialnie staje się śmiercionośną siłą...bardzo polecam ten audiobook!

autor opinii: Roman

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD / DVD Box
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2000
EAN: 9788393711376
ID: 326969

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Seksualność. Na usługach Miłości. Seria: Ja, człowiek Seksualność. Na usługach Miłości. Seria: Ja, człowiek
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...