TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Siewca miłości. Własna droga Franciszka z Asyżu

O. Richard Rohr jest znany polskiemu czytelnikowi z ośmiu pozycji książkowych, w tym wydanej przez naszą oficynę książki pt. „Nagie teraz” oraz „Prostota. Sztuka odpuszczania”. "Siewca miłości" jest polską premierą.

„Siewca miłości” nie jest kolejną biografią założyciela franciszkanów, roszczącą sobie pretensje do przedstawienia jego niezafałszowanego obrazu. Nie jest to ani naukowa biografia, ani podręcznik duchowości franciszkańskiej.

„Własna droga Franciszka z Asyżu” – jak sugeruje podtytuł – jest zachętą do odnalezienia swojej drogi „otwartej na niebo” – napisał Jacek Prusak SJ we wstępie do książki.

"Siewca miłości" to opowieść o Franciszku z Asyżu, który szedł do Boga własną drogą, wybierając proste, ale dalekie od przesłodzonej świętości życie.

Książka jest propozycją znalezienia, przemieniającego system konsumpcji i stojącego po stronie wykluczonych, sposobu obecności ludzi wierzących we współczesnym świecie.

„Siewca miłości” to ważny głos w dyskusji nad sposobami realizowania nauczania papieża Franciszka i formą przeżywania swojej wiary.

To również książka, która pomaga lepiej zrozumieć nauczanie papieża Franciszka dotyczące:

  • ubogiego Kościoła
  • radości wiary i przyjaźni z Bogiem
  • zabiegania o sprawiedliwość społeczną
  • kultury spotkania
  • wychodzenia na peryferie, aby odnaleźć poszukujących
  • duchownych będących pasterzami, a nie urzędnikami.

Autorem książki jest znany amerykański franciszkanin – popularny i chętnie czytany również w Polsce - Richard Rohr, który mówi o sobie: "Moim życzeniem jest (…) pozostać w Kościele, a jednocześnie być na jego obrzeżach, najdalej, jak tylko możliwe".

Jego spojrzenie na życie i dokonania Franciszka z Asyżu wyrywa nas z wygodnej, instytucjonalnej religijności i konfrontuje z żywą Ewangelią, wywracającą porządek i układy świata.

Istotnym atutem „Siewcy miłości” jest przystępny, żywy język, jakim Autor pisze o duchowości i zaangażowaniu społecznym. To sposób głoszenia Ewangelii, który jest głęboko zakorzeniony w relacji z Bogiem, nikogo nie wyklucza, daje nadzieję i sprawia, że zaczynamy inaczej postrzegać siebie i innych.

Moim zamiarem jest pokazanie tego, co Franciszek całkowicie zmienił i co robił inaczej; tego, co wypływało z jego wyjątkowej i niepowtarzalnej pełni. Przekonamy się, że był jednocześnie bardzo tradycyjny i, paradoksalnie, zupełnie nowy w swojej świętości. Bosymi stopami stąpał twardo po ziemi, dotykając w tym samym momencie Nieba.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Charaktery
Autor: Richard Rohr
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788364721137
ISBN: 9788364721137
ID: 324622

Zobacz również

Siewca miłości. Własna droga Franciszka z Asyżu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...