TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Skrupulatom na ratunek

Ocena:
(16 opinii)

Kiedyś skrupuły nazywano "szaleństwem na jawie", dziś zjawisko to jest przedmiotem badań teologii i psychologii. Emanuel Działa OP analizuje przyczyny powstawania skrupułów i daje praktyczne rady, które pomogą pozbyć się absurdalnych, natrętnych myśli, mącących spokój sumienia.

Opinie naszych Klientów (16 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo przydatna

bardzo przydatna polecam innym

autor opinii: Elzbieta Bukat

Książka warta przeczytania

Treść książki ułatwia zdiagnozowanie problemu skrupułów. Dodatkowo autor podaje rady osobom cierpiącym na skrupuły, mogące okazać się dla nich wybawieniem. Książka jest nieduża, lecz pomocna - pomaga uświadomić sobie chorobę skrupułów oraz podjąć walkę z nimi.

autor opinii: M.L.

Świetna książka. Trochę dotyka moich problemów, ale nie tak bardzo. Ale z pewnością jest wielką pomocą dla osób, które rozdrabniają na czynniki pierwsze mniejsze przewinienia (grzechy powszednie). Bardzo ważna pozycja dla wszystkich ludzi - wbrew pozorom ! Ukazuje Miłosierdzie Boże od podszewki. Bóg sam przybliża się tu niesamowicie do biednej, trapionej wieloma niepewnościami, duszy ludzkiej. Tutaj to Bóg prostuje ścieżki człowiecze do Siebie i pokazuje, że zna nas po imieniu i zawsze miał wyryte nasze imię na swoich dłoniach. Jego Miłość do nas jest nie do opisania.

autor opinii: Olgierd

I tak, i nie.

Książeczka podzielona jest na dwie części. I o ile pierwsza część (Skrupulatom na ratunek) jest moim zdaniem bardzo pomocna, tak druga (Przeszkody w rozwoju duchowym) wprowadziła pewne zamieszanie i mam wrażenie, że 100% skrupulatom nie pomoże do końca, a tylko zrodzi kolejne niejasności. Ja też musiałam pewne kwestie wyjaśnić z zaufaną osobą, bo inaczej miałabym mały mętlik w głowie.
Poza tym ma się wrażenie, że książeczka stanowi tylko pewnego rodzaju wstęp. Nie wyjaśnia wszystkich nurtujących kwestii. Pozostawia więc niedosyt.
Pomimo tych wad, warto, żeby sięgać po takie pozycje, ale trzeba mieć na uwadze, że same książki nie rozwiążą do końca naszych problemów.
Podsumowując: książka zmusiła do zastanowienia, pojawiło się wiele mądrych myśli, ale jednocześnie wprowadziła jakiegoś rodzaju zamęt i pozostawiła niedosyt, więc dla mnie zasługuje ona na 3,5.

autor opinii: Małgorzata

polecam

Bardzo dobra ksiązka dla wszystkich, którzy mają problemy ze skrupulanctwem. Mały format pozwala zawsze ją mieć przy sobie.

autor opinii: Ewelina Niemiec

dobra

Książka wg mnie dobra,choć nie do końca wyczerpująca temat zwłaszcza,że jest on rzadko podejmowany w literaturze,bynajmniej mi trudno było znależć coś na ten temat, a wiem,że problem istnieje i trudno o pomoc w tej kwestii przeciętnemu wierzącemu. Skrupulant stoi między "młotem a kowadłem", między krytyką własną a wymogami wiary i podejściem innych. To problem bardzo złożony i łatwo można się zagubić. Książka daje ogólny wgląd w temat,ale czuć pewien niedosyt. Pozdrawiam

autor opinii: Monika Mielniczek

Opinia o książce "Skrupulatom na ratunek"

Polecam książkę każdemu, kto ma problemy ze skrupułami, jest zbyt drobnostkowy itp. Książka pomaga zdiagnozować u siebie chorobę skrupułów i podsuwa sposoby na ich przezwyciężanie.

autor opinii: Dominik Dobrakowski

Lekarstwo na trudne chwile

Książkę kupiłam dla mojego syna który jest skrupulantem. Ma bardzo wrażliwe sumienie, co sprawia mu wiele problemów moralnych i etycznych. Dzięki lekturze książki " Skrupulantom na ratunek"jego patrzenie na swój problem nabrało innych wymiarów. Podziękował mi za poleconą książkę i stwierdził, że dzięki niej inaczej patrzy na swoje życie.

autor opinii: Lucyna Wróbel

rewelacja

Ta mała książeczka została mi polecona przez mojego spowiednika, myślę, że wreszcie mogę ruszyć do przodu zamiast kręcić się w kółko

autor opinii: Małgorzata Olszyna

GORĄCO POLECAM

Naprawdę pomogła mi zrozumieć swój stan, dzięki czemu jest mi teraz łatwiej budować nową, zdrową ,osobową relacje między mną a Bogiem. Inaczej patrzę na własną osobę i pomimo swoich słabości i wad potrafię siebie zaakceptować a moje upadki już tak mnie nie zniechęcają i nie odbierają radości i nadziei płynącej z wiary. Mam ją zawsze przy sobie na wypadek "ataku" skrupułów. Tak na wszelki wypadek. Naprawdę polecam!

autor opinii: Elżbieta Sz

Opinia do książki "Skrupulatom na ratunek"

Książka rzeczywiście jest bardzo dobra i pomocna dla skrupulatów.
Gorąco polecam i zachęcam innych do jej zakupu.

autor opinii: Jakub Trojanowski

+++++++

Jestem skrupulatem i czytając tą książkę mimo uświadomienia sobie ogromu problemu, pojawiał się na mojej twarzy uśmiech, uśmiech świadomości że JUŻ TO WIEM! :) A to jest pierwszy podstawowy cel- zdać sobie sprawę w czym się siedzi :) Zapewne jeszcze ją przeczytam :)

autor opinii: Karol Grec

Pozytywna Opinia

Książka krótka ale rzeczowa, a jej tytuł dobrze oddaje jedną z 'funkcji' jakie może pełnić, oprócz oczywiście pewnego rodzaju formacji sumienia. Warto przeczytać.

autor opinii: Robert Rogacki

Dobry przewodnik

To niewielka książeczka ,ale bogata w treść.Polecam ją nie tylko ludziom ,którzy są dotknięci skrupułami.Polecam ją kapłanom ,a zwłaszcza spowiednikom i kierownikom duchowym

autor opinii: Stanisław Kaźmierowski

Koło ratunkowe dla skrupulatów

Niezwykła książka. Uważam, że można ją śmiało nazwać kołem ratunkowym dla skrupulatów. Myślę, że powinien się z nią zapoznać każdy kapłan. Ja jednemu ze swoich wcześniejszych spowiedników, zresztą bardzo dobremu, dałam ją w prezencie. Cierpię na skrupuły i wracam do niej jak wali mi się grunt pod nogami.

autor opinii: M.J.

Skrupulaci uratowani

Bardzo dobra książka dotycząca sumienia skrupulackiego. Autor niezwykle jasno, przejrzyście i konkretnie wyjaśnia te sprawy, pokazując drogę wyjścia. Można do niej wielokrotnie sięgać.

autor opinii: Joasia

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Emanuel Działa OP
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 100
Wymiar [mm]: 120x165
EAN: 9788370334512
ISBN: 9788370334512
ID: 22277

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Skrupulatom na ratunek Skrupulatom na ratunek
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...