TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Słowa, których Ty oczekujesz

Książka Paolo Curtaza porusza niezmiernie delikatny i złożony temat, jakim jest doświadczenie cierpienia, bólu. Autor tworzy swego rodzaju typologię cierpienia, ujmując je z perspektywy nie tylko wiary, ale także psychologii czy filozofii, ilustrując wyróżnione jego rodzaje wydarzeniami z życia własnego oraz innych osób, a wreszcie - dokonując wnikliwej analizy poświęconych mu fragmentów Pisma Świętego.

Co ważne, nie rości sobie jednak prawa do udzielania jakichkolwiek konkretnych odpowiedzi, od początku uczciwie uprzedzając Czytelnika o tym, że w lekturze książki nie znajdzie gotowych rozwiązań, ponieważ tych - nie oferuje nawet sama Biblia: "nie wiem, dlaczego cierpimy, nie wiem też czemu Bóg, pozornie, nie zajmuje się tą kwestią".

Dzięki książce Paolo Curtaza czytelnik odkrywa, że oferuje ona za to nową perspektywę - wiara, choć działa niczym talizman, który uchroni nas przed cierpieniem, choć nie rozwiązuje jego problemu, to jednak pozwala je przekształcić, odmienić; daje nadzieję. Przypomina, że w trudnych poszukiwaniach sensu nie jesteśmy bynajmniej osamotnieni...

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: Paolo Curtaz
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374852074
ISBN: 9788374852074
ID: 267590

Zobacz również

Słowa, których Ty oczekujesz
36.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...