TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spotkania z egzorcystami

Demonologia, nauka o szatańskich pokusach, opętaniu czy szerzej rzecz ujmując o strukturach zła, jest tematem wymagającym gruntownej wiedzy teologicznej, a także znajomości realiów świata sił nieczystych. Jak zauważa Czesław Ryszka, autor książki, to dziedzina bardzo często pomijana przez teologów, nie znajduje ona także wystarczającego odniesienia w kazaniach duszpasterzy. A przecież skoro obecność Boga w naszym życiu jest kwestią oczywistą, trudno zbywać milczeniem działanie diabła.

Efekty szatańskich interwencji można dostrzec nie tylko w postępowaniu zdeklarowanych ateistów, ludzi innych wyznań, ale także chrześcijan, a w tym katolików. W niniejszej publikacji ukazano rezultaty wpływu zbuntowanego anioła na życie ludzi, m.in. przytoczono tu szereg autentycznych historii osób opętanych, w tym członków grup satanistycznych, opisano ich zmagania z siłami demona oraz próby wyzwolenia się spod ich oddziaływania. Wiele miejsca poświęcono także tematyce szatańskiej w realizacjach filmowych, muzycznych oraz w dziełach literackich.

Wskazano również środowiska - np. ludzi świadczących usługi paralecznicze lub zajmujących się UFO - w powszechnym przekonaniu niekojarzone z aktywnością szatana, z którymi obcowanie może jednak doprowadzić do nieświadomego otwarcia się na pole jego wpływów. Publikację zamykają wywiady z egzorcystami, których doświadczenia i rozważania w znacznym stopniu wpłynęły na treść książki; to dwaj ojcowie paulini z Jasnej Góry, zmarły tragicznie ks. Marek Drogosz, egzorcysta diecezjalny z Katowic oraz o. Jan Sochocki, kapucyn, egzorcysta diecezjalny z Rzeszowa.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Czesław Ryszka
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 292
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375801910
ISBN: 978-83-7580-191-0
ID: 183500

Zobacz również

Spotkania z egzorcystami
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...