TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sprawa profesora Chazana. Kulisy manipulacji

Gdybyś widział przerażoną młodą mamę, gdybyś wiedział, że przed nią jeszcze 20 trudnych tygodni ciąży, potem poród i… konanie straszliwie chorego synka, gdyby Twoi koledzy z pracy sugerowali Ci rozwiązanie, gdybyś jego odrzuceniem ryzykował utratę pracy, gdybyś przy tym miał pewność, że ani ani Twoja wiedza ani postawa nie uratują dziecku życia – co byś uczynił na miejscu lekarza?

- Przyjeżdżaj, z maluszkiem jest źle – brzmiały pierwsze słowa pani Agnieszki do męża, gdy okazało się, że 22-tygodniowy dzidziuś, którego nosiła pod sercem, jest chory. Sześć dni później była już zdecydowana, że chce rozwiązać ciążę.

– Nie mogę wyrazić zgody na wykonanie aborcji – usłyszała w odpowiedzi. Ordynator szpitala, profesor Chazan, powołał się na konflikt sumienia. Zaproponował pomoc. Wszelką możliwą pomoc. Tak Jaś przyszedł na świat. Był bardzo chory. Zmarł.

To książka o maleństwie i o wielkości. O tym, jak przekraczają one granice życia i śmierci. I o ludziach, którzy tego nie rozumieją. A także o tym jak stawiać tym ludziom czoła. I dlaczego to takie ważne.

Książkę polecają: Fundacja PRO – Prawo do Życia, Telewizja Republika, Radio Warszawa, Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, tygodnik Idziemy, tygodnik Do Rzeczy.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788364095535
ISBN: 9788364095535
ID: 304587

Zobacz również

Sprawa profesora Chazana. Kulisy manipulacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...