TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Stało się Słowo

Ocena:
(4 opinii)

Czy Bóg mówi do nas w świecie, w którym zło zwycięża i nic już nie ma sensu? Ani praca, ani rodzina, ani miłość? Skoro Bóg przedstawia nam się imieniem „Jestem”, mamy ochotę Mu powiedzieć: „udowodnij”.

Imię „Jestem” oznacza obietnicę. A obietnica to słowo kluczowe dla wiary.

Grzegorz Ryś - (ur. 1964) jest biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski. Doktor habilitowany historii, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II, autor licznych książek.

W latach 2007-2011 rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, wcześniej m.in. rektor Archiwum Kapitulnego na Wawelu. Uznany kaznodzieja i rekolekcjonista. Ponadto członek zespołu redakcyjnego Tygodnika Powszechnego, gdzie prowadzi cotygodniową rubrykę biblistyczną "Okruchy Słowa".

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Stało się dlowo

Bardzo konkretne i prawdziwe przesłanie o Bogu,Maryi,Duchu Świetym.
Wciągająca prawda o pełnym zawierzeniu stwórcy w całości.
Słowo ....prawda.......

autor opinii: Arkadiusz Szoszler

Stało się słowo

Stało się słowo
‘Łatwo jest słuchać, ale pozwolić słowu przemienić się w wydarzenie w naszym życiu już nie.’ W książce poruszonych zostało wiele ważnych tematów miedzy innymi o słabości, logice łaski, wierze i grzechu. Ten ostatni przykuwa chyba największą uwagę. Biskup pisze: ‘Jesteśmy bardzo uwrażliwieni na tajemnice spowiedzi. Ale ona oznacza na koniec także i to, że ze swoim grzechem zostajemy sami. Jak radzić sobie ze świadomością, że Kościół okazuje się wspólnotą grzeszników? Czy w kościele, który tworzymy grzesznik musi chować się po kątach? Nie wierzymy tak naprawdę w to, że jesteśmy grzesznikami, a jeśli nawet wierzymy, że dopuszczamy się grzechu, to nie wierzymy, że grzech może zabić. Nigdy całkowicie nie znamy konsekwencji własnych grzechów. Boże miłosierdzie nie pozwala nam do końca być świadomymi tego, co czynimy.’

autor opinii: Anna

Bdb


Cieszę się, że mamy w tym kraju autorów, którzy piszą tak, jak ks. bp Grzegorz Ryś. Książka fantastyczna, polecam ją każdemu i każdej :)

autor opinii: Przemysław Sarna

Stało Się

Książka świetna do połknięcia w jeden wieczór i powracania przez całe życie.

autor opinii: Piotr Jackowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 120x195
EAN: 9788370338503
ISBN: 978-83-7033-850-3
ID: 246016

Zobacz również

Książka wyróżniona Stało się Słowo
18.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...