TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sto listów o modlitwie

Ocena:
(1 opinii)

Najsłynniejsza książka Henri Caffarela – swoista „szkoła modlitwy” w stu przystępnie napisanych rozdziałach. Nie jest to podręcznik o modlitwie, ani tym bardziej uczony traktat, lecz zbiór prostych rad, które należy czytać z otwartym sercem. Modlitwa bowiem, jak uważa Caffarel, jest spotkaniem „Boga, który mówi”, „który już w nas jest” i „który wciąż czeka”.

Oto opowieść o tym najważniejszym ze spotkań rozpisana na sto listów. Ich autor odpowiada w nich na dziesiątki różnych pytań, podsuwając recepty na rozwiązanie problemów, jakie ujawniają się podczas modlitwy. I choć w każdym z tekstów porusza nieco inny aspekt, to istoty modlitwy upatruje w jednym krótkim słowie: Tak. „Uważam – napisał kiedyś do czytelników „Cahiers s’oraison” – że to ‘tak’ jest najdoskonalszą odpowiedzią dawaną Bogu przez człowieka. Chciałbym, aby było ono moim własnym imieniem. Chciałbym nazywać się Tak…”

Barwna, żywo napisana książka, tłumaczona na wiele języków, często wznawiana, owoc wielu lat doświadczeń człowieka, który modlitwę uczynił treścią swojego życia.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

lekarstwo dla duszy

cudowna książka, każdy powinien ją mieć blisko i często do niej wracać

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Promic
Autor: Henri Caffarel
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 480
Wymiar [mm]: 110x180
EAN: 9788375023633
ISBN: 978-83-75023-63-3
ID: 240040

Zobacz również

Sto listów o modlitwie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...