TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święta Joanna Beretta Molla

Ocena:
(17 opinii)

Joanna Beretta Molla została ogłoszona błogosławioną 24 kwietnia 1994 roku, zaledwie trzydzieści dwa lata po śmierci. 16 maja 2004 roku Jan Paweł II ogłosił ją świętą.

Joanna lubiła wycieczki w góry, jazdę na nartach. Często chodziła do teatru i filharmonii, przed wyjściem z domu nakładała delikatny makijaż, ubierała się zgodnie z najnowszymi trendami mody — kochała życie.

Dlaczego więc z pozoru zwykła matka rodziny została uznana świętą? "Życie tej «wspaniałej kobiety kochającej życie, mężatki, matki rodziny, lekarki niezwykle oddanej obowiązkom zawodowym, która poświęciła się obronie godności życia» — jak powiedział o niej kardynał Carlo Maria Martini — było całkowicie skoncentrowane na osobie Jezusa Chrystusa, stanowiło urzeczywistnienie kilku cech Oblicza Jezusa, które Joanna kochała i kontemplowała". (Z listu kardynała Dionigiego Tettamanziego do diecezji mediolańskiej)

Opinie naszych Klientów (17 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Sięgnęłam po tę książkę ponieważ szukałam inspiracji w życiu codziennym jak być dobrą żoną i matką. Jestem pod wrażeniem życia tej świętej i jest teraz ona moją patronką w sprawach drobnych jak i poważnych.
W życiorysie brakowało mi jedynie opisu czy ktoś pomagał małżeństwu w opiece nad dziećmi i jak dogrywali logistyczne sprawy życia codziennego.
pozdrawiam i zachęcam do lektury.

autor opinii: Teresa Kurzawa

Warto przeczytać

Ciekawa biografia kobiety mężnej.

autor opinii: Bolesław Bagiński

Bardzo interesująca książka

Książka była bardzo interesująca.Przeczytałam ją zaledwie w kilka dni. Bardzo szybko się ją czytało. Książka napisana w ciekawej formie. Gorąco wszystkim polecam. Na końcu książki dołączone są modlitwy św Joanny, które są bardzo pomocne.

Monika

Witam serdecznie :) Zamówiłam pękną książkę o świętej Joannie Brettcie Molli :) Ksiazka doszla do mnie bardzo szybko dodatkowa z milimy niesposziankami jedna z nich ,
byla doklejona zolta karteczka z napisem ,, milej lektury,, Ksiazki zamawiam czesto i z roznych zrodel jednak tutaj bede wrac czesto poniewaz ktos tu dba nie o tylko sfinansowanie (co sie naprawde ceni) ale takze o mila atmosfere serdecznie ziekuje i pozdrawiam

autor opinii: Monika Bianga-Olszanowska

Polecam!!!

Pięknie opisana historia Pięknej Kobiety - czyta się jednym tchem - polecam z czystym sumieniem!!!

autor opinii: Anna

ŚWIĘTA RÓWNIEŻ DLA TYCH ZAGANIANYCH

św.Joanna jest przykładem współczesnej świętej .Prawdziwa Święta naszych czasów. Książka ta pokazuje jak bardzo na rozwój duchowy i życie osobiste ma wpływ modlitwa i trwanie przy Panu Bogu. Najbardziej ujęło mnie to, że Joanna na wszystko miała czas jako lekarz, mama, żona również osoba prowadząca akcje katolickie. Fundamentem jednak tego wszystkiego jest SAM PAN BÓG,którego stawiała na 1 miejscu i widziała go w każdym człowieku. Od 5-go roku życia uczestniczyła we Mszy św. co obecnie wydaje nam się nie do wykonania . Wiem że każdy jest zaganiany , a i ja osobiście narzekam ,że ciągle nie mam czasu . Trzeba powiedzieć bezwzględne STOP - 5 minut dla Pana Boga i wszystko może się zmienić również w naszym życiu. Już się o tym przekonałam bo stosuję tą zasadę od 2 lat. 10 grudnia 2014 założyłam Różę Różańcową Rodziców modlących się za swoje dzieci i właśnie św.Joanna i św.Jan Paweł II ,który ją beatyfikował i kanonizował zostali jej PATRONAMI . Bez wahania wybrałam tą Świętą, właśnie po przeczytaniu tej książki . Polecam z całego serca jej przeczytanie min. każdemu kto jest zaganiany może wtedy zwolni i zrobi coś dla Pana Boga i drugiego człowieka. Polecam też zaopatrzyć się w duże opakowanie chusteczek bo książka porusza do łez.

autor opinii: Maria

Opowieść o zwykłej niezwykłej kobiecie

Książka jest napisana prostym językiem. Niby nie opisuje niczego nadzwyczajnego, jednak przybliża postać cudownej postaci jaką była i jest św. Joanna Beretta Molla. Owa święta przykładem swojego życia pokazuje nam, że każdy z nas może być świętym i to pewnie właśnie dlatego jest bliska tak wielu ludziom.
Książka jest pięknym świadectwem, polecam.

autor opinii: M.L.

Polecam :-)

Książkę tę mogę naprawdę polecić- jest pisana świetnym stylem i nie ma w niej niczego za dużo ani niczego za mało. Święta Joanna jest w niej przedstawiona przede wszystkim jako matka, a dopiero później jako święta, a więc myślę, że spodoba się również osobom, które na co dzień nie czytają literatury religijnej.

autor opinii: Agata

Warto przeczytać :)

Książka zawiera PRZEPIĘKNĄ opowieść o św. Joannie. Szczególnie piękny i wzruszający jest rozdział, który stanowi wywiad z mężem św. Joanny. POLECAM!!! :)

autor opinii: Kejt

Bardzo się cieszę, że powstała tego typu książka. Swiadomość, że można być świętą będąc matką, żoną, żyjąc w XX wieku jest niezmiernie pokrzepiająca. Piękna postać Joanny, cudne życie. Polecam

autor opinii: Małgorzata Jasnos

ciepła opinia

Właśnie ciepła, nie gorąca! Spokój emanujący w czasie czytania tej pozycji, wspaniały dobór słów, prawdziwość jest powalająca na kolana! Polecam serdecznie!

autor opinii: Anna Zimoch

PRZECZYTAŁAM JEDNYM TCHEM

Polecam wszystkim Matką i nie tylko by dowiedziały się jak nie wiele potrzeba aby być chodź trochę podobne do ŚW.JOANNY

autor opinii: dorota siuda

Zwyczajna Niezwykła

Fascynująca opowieść o pięknie kobiecej duszy, o zwyczajności
i niezwykłości życia świętej Joanny Beretta Molla. Pociągający przykład do naśladowania opowiedziany przez męża - najbliższą świętej osobę.

autor opinii: Katarzyna Kandybo

Polecam serdecznie

Piękna postać więc i książką jest wzruszająca i przejmująca. Zapaliła mnie do świętości dnia codziennego na wzór Joanny, która pokazuje że można żyć pięknie, radośnie w pełni zaufania w obliczu nawet największych trudności. Polecam każdej kobiecie jako drogowskaz na życie w roli matki żony i kobiety pracującej.

autor opinii: Agnieszka

Każdy może taki być!

Książka jest krótka i treściwa. Opisuje historię ciągłego doskonalenia się w trudzie osoby, która jest nam bliska z racji marzeń, pragnień, zawodu, pasji, radości z życia, aktywności. A jednocześnie - tak jak my - boryka się różnymi problemami. Jeśli Joannie się udało być blisko Boga - to my też możemy! :)

Książka opisując życie Joanny i jej rodziny jest źródłem wskazówek w jakim kierunku i jak warto się zmieniać. Duże wrażenie wywarł na mnie opis rodzin, z jakich wywodzili się Joanna i Piotr Molla. Oto przykład, że warto pracować nad sobą i swoimi rodzinami, aby kolejne pokolenia miały prostszą drogę do Boga.

autor opinii: Ania Gała

Super :))))

Wspaniala ksiazka...wspaniala kobieta, ktora tak bardzo kochala Boga, meza, dzieci, zycie....

autor opinii: Karolina

święci są wśród nas

Dobro jest ciche, tak jak święci są mało znani.Dlatego warto przeczytać tą książkę i znależć sobie wzór do naśladowania, wzór modlitwy i wzór matki.

autor opinii: Katarzyna Tylkowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Pietro Molla, Elio Guerriero
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 152
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788374824002
ISBN: 9788374824002
ID: 197240

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Święta Joanna Beretta Molla Święta Joanna Beretta Molla
18.90 zł
15.74 zł
Oszczędzasz 3.16 zł (17%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...