TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święty i błazen. Amen. Wydanie zmienione i poszerzone: ostatnie dni i słowa o. Jana Góry

Ocena:
(1 opinii)

Niepowtarzalna w swej szczerości opowieść dominikańskiego wizjonera. Jan Góra, który co roku przyciągał na pola Lednicy pod Rybę 100 tysięcy ludzi, dla jednych był charyzmatykiem, dla innych błaznem i hochsztaplerem pożerającym swoich współpracowników.

Nad Lednicą, u źródeł chrzcielnych Polski, ojciec Jan wypełniał wypaloną przez PRL i współczesne media wyobraźnię młodych chrześcijańskimi symbolami. Góra to żywioł, budując swój teatr, ranił i sam jest raniony.

Zdążając do celu, szedł na skróty. Jego nielegalne metody działania wykańczały biskupów i przełożonych. „Zostawcie go, to co robi jest Boże!”, usprawiedliwiali go obrońcy. Czy rzeczywiście chronił go niebiański immunitet?

Józef Tischner pytany, co sądzi o Janie Górze, odpowiedział krótko: "Jeden taki musi być".

„Święty i błazen. Jego droga do świętości.” to książka sprzed trzech lat, do której Jan Grzegorczyk dołożył kilkadziesiąt stron opisujących ostatnie miesiące życia oraz śmierć legendarnego dominikanina. Pozycja bogato ilustrowana, zawiera także nowe nieznane fotografie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

SUPER

PO PRZECZYTANIU TEJ KSIĄZKI JESZCZE BARDZIEJ POKOCHAŁAM OJCA GÓRĘ ON JEST TAK CZYSTY I SZLACHETNY JAK DIAMENT ma swoje wady których sie nie wstydzi (a kto ich nie ma)ALE WSZYSTKO CO ROBI TO PROWADZI DO BOGA JESTEM JEGO RÓWIESNICZKĄ I WIELKĄ FANKĄ CAŁY CZAS ŻAŁUJE ZE NIE MOGŁAM Z NIM MIEĆ TAKIEGO KONTAKTU JAK JEGO UKOCHANA MŁODZIEŻ ----- OJCZE ŻYCZE DUŻO ZDROWIA I MIŁOŚĆI OD SWOICH WYCHOWANKÓW I PROSTEJ DROGI DO CELU KTÓRM JESY ŚWIĘTOŚC I SPOTKANIE Z UKOCHANYM OJCEM JANEM PAWŁEM SZCZĘŚC BOŻE--- Z WYRAZAMI SZACUNKU I UWIELBIENIA - BARBARA

autor opinii: BARBARA MROCZKIEWICZ

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Zysk i S-ka
Autor: Jan Grzegorczyk
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 496
Wymiar [mm]: 165x220
EAN: 9788381160551
ISBN: 9788381160551
ID: 381264

Zobacz również

Święty i błazen. Amen. Wydanie zmienione i poszerzone: ostatnie dni i słowa o. Jana Góry
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...