TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święty Marcin z Tours. Nasz wielki Patron

Poznaj św. Marcina, który całe swoje życie postępował zgodnie z Ewangelią. Jego działania były nie tylko kwintesensją zawartej w Biblii prawdy, ale także doskonałym wcieleniem Chrystusowej nauki. Od św. Marcina możemy uczyć się przede wszystkim miłosiernej postawy wobec bliźnich – stosowanie jej w naszym życiu to obieranie drogi ku zbawieniu.

Święty Marcin – obok patronowania setkom parafii w Polsce i na całym świecie – jest także patronem biedaków, żebraków, żołnierzy (zwłaszcza kawalerzystów), krawców, kuśnierzy, kowali (podkuwaczy koni), garbarzy i rymarzy, bednarzy, rusznikarzy, tkaczy, krawców, wytwórców pasów, kapeluszy, rękawic i szczotek, sprzedawców tkanin, karczmarzy, garncarzy, młynarzy, heroldów, hotelarzy i oberżystów, winiarzy i właścicieli winnic, podróżnych, więźniów, abstynentów, Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.

Niech św. Marcin pomoże nam zrozumieć, że tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy starali się dzielić z innymi, będzie można stawić czoło wielkiemu wyzwaniu naszego czasu, jakim jest konieczność budowania pokojowego i sprawiedliwego świata, w którym każdy będzie mógł żyć godnie. Benedykt XVI, papież

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: Henryk Bejda
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 80
Wymiar [mm]: 110x160
EAN: 9788365889829
ISBN: 9788365889829
ID: 426964

Zobacz również

Święty Marcin z Tours. Nasz wielki Patron
15.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...