TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Szatan istnieje naprawdę. Spotkałem go

Ocena:
(1 opinii)

Świadectwo znanego włoskiego egzorcysty, opisującego swoje doświadczenia z przypadkami dręczenia i opętań demonicznych. Ojciec Benignus (Fra Benigno) pierwszą część swojej książki poświęca wprowadzeniu czytelnika w groźną rzeczywistość wpływów demonicznych.

Wyjaśnia, w jaki sposób, w świetle teologii, opętanie i dręczenie diabelskie jest w ogóle możliwe, a także jakie okoliczności sprzyjają występowaniu tych zjawisk. Druga, dłuższa część książki to już dokument spotkań z ciemną stroną duchowych zjawisk.

Ojciec Benignus zdaje rzeczową relację ze spotkań z ludźmi opętanymi lub udręczonymi przez szatana i przedstawia proces uleczenia za pomocą egzorcyzmów. Opisywane historie mogą szokować i budzić lęk.

Autor, chociaż jest gruntownie wykształconym teologiem, pisze językiem przystępnym i zrozumiałym. Książkę, mimo że jest oparta wyłącznie na faktach i udokumentowanych rzeczywistych sytuacjach, czyta się jak dobrą powieść – i to powieść grozy.

Głównym celem autora nie jest jednak chęć szokowania czytelników. Autor pragnie raczej podkreślić, że ciemna strona duchowych sił to rzeczywistość, że jak w tytule, Szatan istnieje naprawdę, i w określonych sytuacjach może zagrozić nam bardziej niż zwykle.

W tym wymiarze książka może stanowić przestrogę dla czytelników, by byli ostrożni, a jeżeli już przez swoje zachowania narażą się na duchowe niebezpieczeństwo – by szukali odpowiedniej pomocy w Kościele.

Wstęp do książki napisał kardynał Salvatore de Giorgi, przewodniczący Episkopatu Sycylii.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Powiem tak : Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś o egzorcyzmach, to nie idźcie do kina na jakiś lipny horror tylko kupcie sobie ta książkę.
Pozdrawiam

autor opinii: Alan Drywa

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: o. Benignus
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788360040898
ISBN: 9788360040898
ID: 146922

Zobacz również

Szatan istnieje naprawdę. Spotkałem go
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...