TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro to co

"Sztuczne zapłodnienie, terapia genowa, klonowanie, diagnostyka prenatalna, komórki macierzyste, hybrydy, eugenika..." - to wyrażenia, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu znane były wąskiemu gronu specjalistów, a dziś przez dynamiczny rozwój medycyny i biologii wtargnęły do języka współczesnego człowieka.

Nie zawsze jednak wiemy, co kryje się za tym tajemniczym słownictwem; operujemy nim w sposób potoczny, kierując się bardziej intuicją niż rzetelnymi informacjami. Z reguły nie wnikamy w tajniki stosowanych metod, nie podejmujemy też trudu głębszej refleksji nad celem badań i towarzyszącymi im okolicznościami, rzadko zastanawiamy się, jaki będą miały wpływ na dalszą egzystencję człowieka, społeczeństwa i całej przyrody.

Jak dzisiaj mówić o rzeczach trudnych prostym językiem? Jak nie pogubić się w gąszczu specjalistycznego słownictwa i uchwycić istotę problemu, który kiedyś może dotknąć (albo już dotknął?) każdego z nas, gdy staniemy w obliczu dramatu niepłodności, choroby czy umierania?

Z takiej potrzeby zrodziła się seria ABC bioetyki. Ma ona na celu przybliżenie najważniejszych i najbardziej palących kwestii etycznych w zakresie nauk medycznych i biologicznych, używając języka kompetentnego, a równocześnie dla wszystkich zrozumiałego. W każdym tomiku postaramy się wprowadzić czytelnika w tajniki techniczne danego problemu, metody badawczej lub stosowanej terapii, by następnie przejść do kwestii moralnych, jakie się z nim wiążą.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Katarzyna Szyncel
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 94
Wymiar [mm]: 115x165
EAN: 9788374223270
ISBN: 978-83-7422-327-0
ID: 187441

Zobacz również

Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro to co
5.30 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...