TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka planowania rodziny

Ocena:
(44 opinii)

Książka prof. med. J. Rötzera na temat metody objawowo-termicznej miała już ponad trzydzieści wydań w krajach niemieckojęzycznych. Została również przetłumaczona na kilkanaście języków. Państwo mają przed sobą drugie jej wydanie. W przystępny sposób przedstawia ona, na podstawie solidnych badań naukowych, zasady jednej z najskuteczniejszych metod rozpoznawania płodności. Publikacja jest przeznaczona dla par małżeńskich. Daje ona niezbędną wiedzę na temat możliwości tak potrzebnego świadomego planowania liczby dzieci w rodzinie.

Poznanie fizjologii kobiecego organizmu budzi podziw dla precyzji i celowości natury oraz skłania do współżycia małżeńskiego z uwzględnieniem jej mądrych praw. Okresy płodności i niepłodności są naprawdę łatwe do ustalenia. Trzeba tylko nauczyć się prostego sposobu obserwacji, który szybko staje się nawykiem. Obserwacje te pozwalają kobiecie nie tylko zrozumieć własny organizm, ale zwiększają też jej poczucie wartości. Współodczuwanie męża wywołuje w żonie uczucie wdzięczności i uznania dla niego. Prowadzi to do głębszego porozumienia zarówno w dziedzinie seksualnej, jak i emocjonalnej, a tym samym wzmacnia więź małżeńską. Taka postawa ożywia przyjaźń i wzajemne oddanie małżonków, które w wielu zwiżzkach są niestety zaniedbywane.

Statystyki dowodzą, że wśród małżeństw stosujących naturalną metodę planowania rodziny rozpada się zaledwie od dwóch do pięciu procent par, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej i USA ilość rozwodów sięga obecnie pięćdziesięciu procent. Trwała i zgodna rodzina ma ogromne znaczenie nie tylko dla małżonków, ale także dla szczęścia ich dzieci i dla całego społeczeństwa. Nie straćmy więc tej wielkiej szansy.

Nowy przekład (2005) tej niezwykle ważnej książki został skonsultowany i zaaprobowany przez specjalistów z Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny INER ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, tel. (22) 629 06 89

Opinie naszych Klientów (44 opinii)Napisz swoją opinię

Gorąco polecam!

Książka bardzo pomocna - zacznijmy uczyć się naturalnych metod planowania rodziny !

autor opinii: Anna

Wszytko super

Wszytko super ale ja mam największą ochotę na seks, kiedy mam dni płodne :(

autor opinii: Agata Majek

Bardzo dobra pozycja

Książka bardzo pomocna w poznaniu siebie i swojego ciała, by żyć w zgodzie z naturą.

autor opinii: Natalia

Miłe zaskoczenie

Szybka i niedroga wysyłka. Miłym prezentem była zakładka dołączona do książki, która bardzo się przyda. Myślę, że w przyszłości chętnie będę nadal korzystać z oferty państwa książek!

autor opinii: Monika Marek

polecam

Książka rzeczowa, konkretna, napisana prostym językiem i bardzo przydatna.

autor opinii: Marta

:)

książka bardzo mi się przydała, uczyłam się z niej i dzięki jej pomocy i innych książek zdałam kurs na nauczyciela naturalnego planowania rodziny. mega pozytyw pozdrawiam

autor opinii: Mariola Dziadek

Sztuka planowania rodziny - godna polecenia

Książka Josefa Rötzer zasługuje na polecenie ponieważ w zwięzły sposób informuje o bardzo ważnym aspekcie życia człowieka umożliwiając poznanie procesów zachodzących w organizmie kobiety.
W rzetelny sposób odnosi się też do alternatywnych wobec naturalnych metod planowania rodziny.
Dzięki zwięzłej i przejrzystej formie pozwala w przystępny sposób zrozumieć procesy biologiczne oraz zaplanować pojawienie się potomka w odpowiednim dla (potencjalnych) rodziców czasie.

autor opinii: Aleksandra

Gorąco polecam

autor opinii: NATALIA WIECZOREK

Dobra pozycja

Książka bardzo pomocna jeśli chcemy zacząć uczyć się naturalnych metod planowania rodziny

autor opinii: Dorota Szafrańska

Warto!

Polecam wszystkim kobietom otwartym na poznawanie własnego ciała oraz wszystkim mężczyznom starającym się zrozumieć swoje żony! Na początek w sam raz ;)

autor opinii: Kasia Katarzyna

Super!

Jestem początkującą osoba a ta książka jest rewelacyjna. Wszystko jest jasno opisane. Polecam wszystkim którzy zastanawiają się nad jej kupnem.

autor opinii: Karolina.s

pozytywna

księgarnia godna polecenia. przesyłka ekspresowa. towar zgodny z zamawianym. polecam.

Kompleksowy podręcznik NPR

Autor prezentuje bardzo szczegółowo metodę objawowo-termiczną. Po przeczytaniu książki można rozpocząć rozpoznawanie płodności (oczywiście najwyższą skuteczność można osiągnąć dopiero po ok. 12 cyklach miesiączkowych).

Do przeczytania książki nie jest wymagana żadna dodatkowa wiedza / lektura. Jest to świetna pozycja dla każdego zainteresowanego praktyczną stroną naturalnych metod rozpoznawania płodności.

autor opinii: Krzysztof Ropiak

OK

Bardzo pomocna publikacja.POLECAM!!!

autor opinii: Daniel Prokopczuk

Polecam!

Bardzo rzeczowa książka. Metoda objawowo-termiczna Rotzera bardzo dobre i zrozumiale opisana, jasno przedstawione reguły obserwacji i interpretacji, dużo przykładowych wykresów cykli. Niezbędne kompendium dla kobiet, które chcą stosować tę metodę.

autor opinii: Marta

Polecam

Dobra książka dla tych, którzy chcą poznać swój organizm, swoje ciało i je obserwować. Pomocna dla początkujących

autor opinii: Joanna D

Super!

Ta książka jest świetnym podręcznikiem dla początkujących w tej metodzie. Dokładnie opisana i wyjaśniona, napisana przejrzystym i jasnym językiem. Dzięki tej książce wiem zdecydowanie więcej o planowaniu rodziny w praktycznym tego wymiarze :)

autor opinii: Aleksandra Piątkowska

Bardzo dobra pozycja

Rzetelna, dokładna, opisuje wszystkie możliwe opcje. Polecam!

Polecam

Polecam wszystkim tę książkę, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Duży plus dla księgarni za szybką wysyłkę i dołączony mały gratis :)

autor opinii: Rafał

Duży pozytyw :)

Jestem zaskoczona tym, jak łatwa jest metoda omówiona w książce. Duży pozytyw dla książki, samego autora i tym, którzy się nad tą metodą zastanawiają serdecznie polecam!

autor opinii: Małgorzata Maj

godna polecenia

Prosto napisana, świetna książka dla małżeństw. Gorąco polecam.

autor opinii: Kasia

:)

Książka jak dla mnie jak w sam raz

autor opinii: Katarzyna P

Pozytywna

Książka godna polecenia! Spełniła moje oczekiwania.

autor opinii: Agnieszka

pełen profesjonalizm

Bardzo dziękuję za szybką realizację zamówienia, użyteczny gadżecik (zakładkę magnetyczną) oraz karteczkę z życzeniami miłej lektury. Niby nic, a jednak dużo przyjemniej rozpakowywać takie zamówienie :).
Jeśli chodzi o książkę, to tego szukałam.

autor opinii: Marta Szejba

Podręcznik dla każdego

Na rynku jest sporo publikacji dotyczacych naturalnego planowania rodziny jednak osobiście te książke uważam za najlepszą. Napisana prostym językiem wyjaśnia trudne zasady Metody prof Rotzera. Polecam ją swoim kursantom z kursów dla narzeczonych.

autor opinii: M Wolska

"Sztuka planowania rodziny"

"Sztuka planowania rodziny" to bardzo dobry poradnik, w którym jasno, (a czasem nawet tak dosadnie, że aż śmiesznie) i na przykładach opisane są różne aspekty potrzebne do oceny płodności kobiety. Kierując się przejrzystym zasadami przedstawionymi w książce nawet początkujące osoby mogą rozwiać swoje wątpliwości. Jest tylko jeden warunek! Trzeba czytać powoli, dokładnie, a czasem i trzeba wrócić do tego co przeczytało się już wcześniej. Oczywiście mogą być pewne wątpliwości, ale to rozwiać może jedynie nasza systematyczność i samozaparcie. Mi udało się to ogarnąć dość szybko (ok 1mies) i choć nie wszystko u siebie umiem ocenić z całkowitą pewnością, to stosując się do zaleceń autora jakoś się powoli to wszystko klaruje. Polecam.

autor opinii: Ewelina

Dla małżeństw pragnących czystości

Bardzo rzetelne opracowanie połączenia metody termicznej z obserwacją śluzu szyjkowego w różnych okresach cyklu miesięcznego, przeznaczone dla każdej kobiety bez względu na długość cykli, sposób życia oraz różne niespodzianki w trakcie cyklu, takie jak np. krwawienia śródmiesięczne i inne. Ponadto metoda znajduje również zastosowanie w okresach karmienia piersią, przy nieregularnych miesiączkach i jest ona bardzo dokładnie opisana w książce. Co więcej opisywana metoda nie jest antykoncepcją a świadomą decyzją powstrzymania się od współżycia w określonych dniach cyklu jeśli nie planujemy potomstwa i stwarza dużo większe możliwości poczęcia dziecka kiedy go pragniemy przez wnikliwą obserwację i dokładniejsze wyodrębnienie dni płodnych. Uczy odpowiedzialności, miłości i altruizmu oboje małżonków i oczywiście pozwala żyć w czystości małżeńskiej.

autor opinii: Katarzyna Walnik

Bardzo dobra książka

Książka jest napisana bardzo prostym językiem dostępnym dla każdego. Korzystam z NPR drugi miesiąc i razem z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie planujemy teraz dziecka, książka jest bardzo przydatna, zaglądam do niej często w czasie cyklu :) polecam dla wszystkich chcących poznać bardzo dobrze swój cykl :)

autor opinii: Angelika Patynowska

W porządku

Dla mnie znacznie przystępniejsza niż wiele książek o podobnej tematyce, np. Kippley'ów. Głównie za sprawą łatwości metody npr prof. Rotzera i przejrzystości w jej symbolice (mała ilość jednakowych znaczków w metodzie) i stosowaniu. Na minus to, że brak czystej teorii kawa na ławę, a np.: potem przykłady. Tutaj teorię się tłumaczy od razu na przykładach...ale to zależy jaką wykładnię kto woli.

autor opinii: Agga

Świetna książka

Książka ma wygodny format, jest bardzo przejrzysta, zawiera wyczerpujące informacje na temat naturalnego planowania rodziny. Wiedza w niej zawarta została przekazana w sposób bardzo klarowny.
Bardzo logiczny jest podział na poszczególne rozdziały. Łatwo odnaleźć temat, który akurat w tej chwili interesuje czytającego. Polecam wszystkim, którzy chcą rozpocząć stosowanie metody Rotzera. Po lekturze tej książki wątpliwości zostaną rozwiane.

Dla Tolle.pl duży plus za profesjonalizm.

autor opinii: Aneta Kawałko

pozytywna

Dobrze napisana. Najważniejsze treści zostały dobrze wyróżnione.

autor opinii: Marta Szymeczek

Solidny poradnik

Polecam kupno tego poradnika. W solidny sposób tłumaczy zasady NPR.

autor opinii: I.P

Pozytywnie

Jestem bardzo zadowolony z książki sztuka planowania rodziny
autor: Josef Rötzer. Książka jest bardzo przejrzysta, łatwa do nauki. Polecam każdemu ko chce nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny. Jestem bardzo pod wrażeniem czasem w jakim ta książka do mnie dotarła. tolle.pl jest najlepszym klubem książek jaki spotkałem, bardzo miła obsługa i szybki czas realizacji.

autor opinii: Michał Grelich

Bardzo dobra książka dla osób chcących zacząć obserwacje metodą Rotzera. Pomocne szczególnie dla kobiet, jest tam dużo praktycznych informacji dotyczących oznak płodności

autor opinii: Piotrek

Średnia książka

Nie jestem zadowolona. Myślałam że będzie w niej więcej informacji np. na temat funkcjonowania organizmu kobiety.

Polecam.

Polecam zarówno początkującym jak i zaawansowanych w metodzie. Książkę czyta się szybko, jest jasna a załączone diagramy pomagają zrozumieć odpowiednie zasady.

autor opinii: Joanna

Dziękuję, za przesłanie książki. Jej zakup poprzez Państwa firmę przebiegł bardzo sprawnie i bez problemu. Książka jest ciekawa i odpowiada na wiele pytań oraz wprowadza wiele ciekawych informacji. Polecam innym tę pozycję.

autor opinii: Agnieszka Ostrowska

Taką ksiażke powinna miec każda kobieta

To potrzebna pozycja z tej tematyki.Taką ksiażke powinna miec każda kobieta.To ksiązka dla matki, córki, panny i mężatki. Całe życie stosuje naturalne metody planowania rodziny, a i tak przydała mi się na obecnym etapie mojego życia. W okresie życia kobiety po 40-tce tez okazała się pomocna. I potwierdzam - NPR to najlepszy sposób na ustalenie dni niepłodności.

autor opinii: Jagoda

Jestem na TAK.

Jeśli zaczynasz - tak jak ja, to jest to książka dla Ciebie. Bardzo dobre wprowadzenie do nauki metody. Wszystko wytłumaczone jasno i przejrzyście. Łatwo zacząć obserwacje od razu.:)

autor opinii: Emi Krywko

zadowolony

Książka w dosyć wyczerpujący i prosty sposób omawia podstawy stosowania metody naturalnego planowania rodziny autorstwa prof.Josefa Rötzera. Jej głównymi atutami są prosty język i klarowność przekazu. Natomiast jej wadami w mojej opinii są: niewielki format i brak szczegółowych opisów stosowania metody w stacjach nietypowych. Dla początkujących cenna lektura polecam.

autor opinii: zadowolony

Prosto, zwięźle i na temat

Książka bardzo czytelnie opisuje metodę objawowo-termiczną. Znalazłam w niej wszytko czego szukałam. Mała książeczka zawierająca mnóstwo informacji. Polecam

autor opinii: Marta Czajka

pozywyw

Książka bardzo dobra. Przesyłka jak również kontakt również bez problemów polecam

Doskonała pozycja do nauki

Doskonała pozycja do nauki naturalnych metod planowania rodziny. W przystępny sposób wprowadza do metody i rozjaśnia wątpliwości.

autor opinii: Marta Michalska

Książka, która powinna być zawsze pod ręką!

Wspaniała pomoc do samodzielnej nauki metody objawowo-termicznej. Przejrzyste wykresy, uwzględniające różnorodne sytuacje zachodzące w cyklu oraz klarowne objaśnienia sprawiają, że książkę czyta się z zaintersowaniem i przyjemnością:) Szczerze polecam!

autor opinii: Ania

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Josef Rotzer
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788378291350
ISBN: 9788378291350
ID: 328015

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sztuka planowania rodziny Sztuka planowania rodziny
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...