TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka uczenia się

Ocena:
(16 opinii)

Czy zdarzyło Ci się nie przespać całej nocy z powodu nauki? Czułeś, że wiedza nie wchodzi Ci do głowy i nie wiedziałeś, jak rozwiązać ten problem?

Wiele osób ma problemy z uczeniem się. Nie wiedzą, jak znaleźć wskazówki, które pomogą im sprawić, by nauka była łatwa, przyjemna i co najważniejsze - efektywna. Lektura tej książki pomoże Ci przyswoić trudne treści oraz znaleźć sposoby na poprawienie procesu zapamiętywania.

Dzięki książce "Sztuka uczenia się" nauka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Dzięki ciekawemu stylowi autora książka pomoże Ci rozwiązać problem z przyswajaniem nowych treści. Dowiesz się z niej, jak zapanować nad stresem przed egzaminem czy sprawdzianem. Dostarczy Ci cennych wskazówek, które pomogą Ci się uczyć szybko i efektywnie.

Z książki dowiesz się:

  • jak walczyć z zapominalstwem?
  • jak wyrobić w sobie dobre nawyki i jak zapomnieć o tych złych?
  • jak najlepiej wykorzystać swój czas?
  • jak pracować nad referatem?
  • jak w łatwy sposób uczyć się języka obcego?

Sięgnij po tę książkę i spraw, aby Twoja nauka była jeszcze bardziej efektywna!

Opinie naszych Klientów (16 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo pomocna książka :) Przyda się każdemu uczniowi czy studentowi, który chce, aby nauka była efektywna. Wszystko podane w przystępny i zrozumiały sposób. Polecam!

autor opinii: Agnieszka Stańczak

Pozytywna

Książka REWELACYJNA ;)

autor opinii: Bartosz Małek

Bardzo dobra

Książka bardzo praktyczna. Zawiera dużą ilość przydatnych informacji. Jak organizować czas, jak się uczyć, czego unikać, jak planować i wiele innych. Nie spodziewałem się konkretnie tej formy w środku. Czyta się szybko. Treść bardzo obrazowa. Część poruszonych kwestii może być zaskoczeniem dla przeciętnego czytelnika. Krótko mówiąc, godne polecenia. Na prawdę warto.

autor opinii: Krzysztof Jabłoński

Polecam tym, którzy nie chcą zbyt duzo tracić czasu...;)

Ta książka nie jest tyle sztuką dobrej i efektywnej nauki, ale też dzięki niej mam świetnie zagospodarowany czas na każdą rzecz. Polecam tą książkę w szczególności osobom, które nie wiedzą w co ,,włożyc ręcę".
Pokazuje,że nie liczy się czas spędzony przed lekturami i regułkami, ale efekt, który można osiągnąć jedynie przez zrozumienie treści i powtarzanie go, bo ,,Powtarzanie jest matką uczących się".

autor opinii: MoniS

Ogroma pomoc w nauce

Zakupiona książka jest wspaniałą pozycją, pomagającą w nauce, organizacji swojej pracy. Zawiera ona wiele informacji dla uczniów szkół średnich. Ale te wiadomości mogą być z sukcesem wykorzystane przez dorosłego człowieka, czego ja jestem przykładem (wiek 37 lat).
Gorąco polecam i namawiam do zakupu.

autor opinii: Andrzej Kwapień

Sztuka uczeia się

Książka "Sztuka uczenia się" to lektura pożyteczna, zwłaszcza dla ludzi którzy nie sięgali wcześniej do literatury tego typu. Jest mniej szczegółowa od wcześniejszych pozycji krajowych o podobnej tematyce np. "SOS dla ucznia" lub "Jak się uczyć?" lub "Sprawność intelektualna" Jarosława Rudniańskiego. To mniejsze uszczegółowienie może być zarówno zaletą, jak i wadą w zależności od potrzeb czytelnika.

autor opinii: Jacek

Książka dla przyszłego studenta i nie tylko

Książka jest zbiorem naprawdę cennych wskazówek dotyczących uczenia się. Moim zdaniem powinni ją przeczytać koniecznie studenci pierwszego roku studiów (na każdym kierunku). Książka podaje sposoby skutecznego przyswajania wiedzy i mądrego gospodarowania czasem.

autor opinii: Kasia T.

Tolle, lege!

Nawet dla emerytki /65/ doskonała.Daje radość i nadzieję na dobre wykorzystanie czasu, który jeszcze pozostał /ile by go nie było/.
Cieszą odniesienia do Pisma Świętego.
Napisana tak, że czytelnik od razu próbuje zmienić swoje życie.
Polecam tę książkę dzieciom i znajomym.

autor opinii: Krystyna Kopczyk

polecam

O sztuce uczenia się- to lektura dla wszystkich, którzy zapomnieli lub jeszcze nie wiedzą jak się uczyć.
Przydatna lektura dla uczących się, jeszcze jeden sposób na skuteczne uczenie się.

autor opinii: Małgorzata Szmania

pomocna dłoń

Książeczkę kupiłam z myślą o znajomych dzieciach i młodzieży, by pomóc im się uczyć. I korzystają! Napisana jest prosto i przystępnie, forma graficzna sprzyja zapamiętywaniu sugestii i podpowiedzi, zaciekawia. Myślę, że nawet dyslektyk z dużą niechęcią do czytania jest w stanie "przełknąć" jej treść.

autor opinii: Janina Nowicka

To już jest!

Pojedyncze wskazówki są na sieci, oczywiście, ale tutaj jest to zebrane i wspaniale połączone ze sobą w spójną całość. Taki mały problem, że...trzeba tylko pamiętać, żeby to codziennie robić. Zauważyłem, że pewne pomysły z tej książki są sprzedawane w księgarniach jako pomoce naukowe.

autor opinii: Marcin G.

Potwierdzam pozytywne opinie

Reguły efektywnej nauki opisane w tej książce są całkowicie zgodne z moim własnym doświadczeniem po studiach medycznych i dwukrotnych studiach specjalizacyjnych ( z chorób wewnętrznych i diabetologii ). Mimo że napisana jest językiem jak dla dziecka/nastolatka jest mądra i praktyczna. Uważam że za mało akcentuje metodykę nauki przedmiotów ścisłych gdzie trzeba poświęcić czas na medytację ( w przypadku fizyki może nawet kontemplację ) i dogłębne zrozumienie treści. Książkę szczerze polecam.

autor opinii: Tobit

Uczenie się

Książka bardzo interesująca, chociaż wydaje się, że skierowana przede wszystkim do młodzieży uczącej się lub studiującej. Wymaga od człowieka zerwania z dotychczasowymi nawykami związanymi z uczeniem się i zapamiętywaniem.
Pozycja obowiązkowa dla rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci uzyskiwały wysokie efekty w uczeniu się.

autor opinii: Tomasz Urbaniak

pozytywna-polecam!

Kupiłam książkę "Sztuka uczenia się" dla mojego brata, licealisty. Sama jestem studentką i zarówno ja, jak i mój brat z niej chętnie korzystamy i stosujemy się do zaproponowanych metod, które działają!:)

autor opinii: Magda

Do tej książki się wraca!

Dostałam tę książkę jakieś 6 lat temu. Przeczytałam i odłożyłam. Przy jakiś porządkach wywędrowała w kartonach do piwnicy. A ostatnio wygrzebałam ją z tej piwnicy! :-)
Bo przypomniałam sobie, że była w niej opisana genialna "maszynka do nauki słówek" - prosty sposób na utrwalanie obcych słówek!
I był w niej łopatologicznie wyłożony sposób konstruowania celów i planów - długo- i krótkoterminowych.
Zapamiętałam słowa: "Zazwyczaj przeceniamy to, co możemy osiągnąć w ciągu roku a nie doceniamy, ile możemy osiągnąć w ciągu pięciu lat."
Prawdziwe!

autor opinii: Ewa Kaleta

Ucz się lepiej, a nie więcej!

Książka wybitna w swej prostocie. Zawiera konkretne wskazówki - które od razu można przełożyć na rzeczywistość. Choć trzeba przyznać, że bardziej dla licealistów niż studentów.

autor opinii: PiK

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Jorg W. Knoblauch
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 167
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788371460968
ISBN: 83-7146-096-1
ID: 29476

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sztuka uczenia się Sztuka uczenia się
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...