TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka wyrażania gniewu

Ocena:
(2 opinii)

Dla wielu rodziców z pewnością zaskakującym będzie stwierdzenie, że największym zagrożeniem dla dzieci jest ich własny gniew. Jeśli nie nauczą się nad nim panować, gniew obró ci się przeciw nim, wnosząc w ich życie chaos i zniszczenie. Niewłaściwie wyrażany gniew ma wpływ na każdą sprawę, z jaką mają uporać się teraz lub w przyszłości - począwszy od problemów w nauce, przez zerwane więzi z innymi ludźmi, aż po jeszcze tragiczniejsze skutki.

Agresja niszczy społeczeństwa od fundamentów. Jedynie rodzice mogą nauczyć dzieci panowania nad gniewem. Mimo to w większości domów brakuje takiego wychowania, a dzieci przyswajają sobie najczęściej niewłaściwe i niedojrzałe sposoby wyrażania gniewu. Nic w tym dziwnego, często bowiem także rodzice nie potrafią sobie z nim radzić i przekazują złe wzorce własnym dzieciom.

Chcemy, aby nasze dzieci nauczyły się szacunku tak dla rówieśników jak i dla autorytetów. Oznacza to, że muszą wiedzieć, jak radzić sobie z konfliktami – począwszy od tych z kolegami, aż po sytuacje, które napotkają w przyszłości, związane z budowaniem więzi międzyludzkich, zawieraniem umów i innymi istotnymi kwestiami.

Ponieważ utrata kontroli nad gniewem przybiera rozmiary epidemii, jedyną nadzieją dla naszych dzieci jest właściwe wychowanie, bo w telewizji i w otaczającym je środowisku rzadko kiedy mogą spotkać się z przykładami właściwego radzenia sobie z gniewem.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

gniew

Książka ok. Świetny poradnik dla tych którzy nie rozumieją emocji swoich i innych ludzi.Aha i świetna zakładeczka...

autor opinii: Dominik Chmiel

Bardzo dobra książka

Jeżeli ktoś ma problem z wyrażaniem negatywnych emocji albo ma styczność z taką osobą (np. ma dziecko z takimi problemami, albo małżonka) to serdecznie polecam. Autor bardzo wyczerpująco opisuje problem gniewu nie tylko od strony teoretycznej, ale i od praktycznej. Jest wiele dobrych rad, które są skuteczne. Pisarz jest wierzący (co sam zaznacza), więc jego porady i poglądy naukowe można z powodzeniem wprowadzać w rodzinie katolickiej. Napisana ciekawym językiem, szybko się czyta (co jest bardzo ważne zważywszy na problem poruszany w niniejszej publikacji). Myślę, że ważne jest jeszcze to, że używa jej się nieustannie (co jakiś czas sie do niej wraca), bo porusza różne sytuacje związane z gniewem i złością. Gorąco polecam :-)

autor opinii: Magda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Ross Campbell, C. Sanderson Streeter
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 172
Wymiar [mm]: 122x195
EAN: 9788371461613
ISBN: 83-7146-161-5
ID: 25993

Zobacz również

Sztuka wyrażania gniewu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...