TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka zrozumienia

Ocena:
(21 opinii)

Sztuka zrozumienia jest książką niezwykłą, jakiej jeszcze nie było na naszym rynku wydawniczym. Autor – lekarz i psychoterapeuta, a zarazem praktyk (ojciec rodziny) – porusza podstawowy problem wychowawczy, jakim jest stworzenie dziecku atmosfery miłości i akceptacji. W tej dziedzinie większość współczesnych rodziców ma trudności, jeśli nie jest całkiem bezradna.

Obecne przemiany społeczne i ekonomiczne wymuszają coraz szybsze tempo życia i większe wymagania w dziedzinie specjalizacji zawodowej, to zaś powoduje znaczne rozluźnienie się więzi rodzinnych, a w następstwie rzutuje na rozwój dzieci. W wychowaniu coraz częściej zaniedbuje się aspekt emocjonalny na rzecz nacisku na zdobycie wiedzy i wielorakiej szeroko pojętej sprawności i efektywności działania.

Ross Campbell podkreśla w swojej książce wielką wagę rozwoju emocjonalnego i jego zasadniczą rolę dla przyszłości dziecka. Nie neguje potrzeby stawiania wymagań, pokazuje jednak, że fundamentem wychowania jest okazywanie bezwarunkowej miłości. Dziecko ma czuć, że jest kochane, a nie tylko wiedzieć o tym na podstawie troski rodziców o jego zewnętrzne potrzeby.

Właściwe nawiązanie więzi emocjonalnej z dzieckiem, sygnalizowanie mu głębokiej rodzicielskiej akceptacji ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia przez nie w przyszłości dojrzałości psychicznej, a co za tym idzie – poczucia własnej wartości, motywacji do pracy i rozwoju osobistego; po prostu: jest koniecznym warunkiem do wychowania szczęśliwego i darzącego miłością odpowiedzialnego dorosłego.

Temat jest potraktowany z wielkim wyczuciem i zrozumieniem zarówno dzieci jak i rodziców. Autor nie moralizuje i nie oskarża, lecz z życzliwością wyjaśnia problemy i wskazuje drogi ich rozwiązania. Rozważania opiera na solidnej wiedzy i bogatym doświadczeniu osobistym. Jest to lektura godna polecenia wszystkim rodzicom i wychowawcom.

Opinie naszych Klientów (21 opinii)Napisz swoją opinię

Lekkie rozczarowanie

oczekiwałam czegośc wiecej, na pewno nie podoba mi się styl pisania autora-zbyt ogólnikowy. Nie wiedziałam że książką jest mocno nacechowana biblijnymi odnośnikami, autor cały czas odnosi sie do Biblii, do Boga. Może dlatego, że nie znałam wczesniej twórczości autora, oczekiwałam książki bardziej obiektywnej i psychologicznej. Jest parę rad, które warto wziąć pod uwagę, ale jak dla mnie książka zbyt ogólna, za mało konkretów.

autor opinii: Natalia Pietrzyk

Sztuka zrozumienia

Polecam tę książkę wszystkim rodzicom. Myślę, że daje dobre podstawy dotyczące wychowywania dzieci. Dobrze się czyta, ciekawe przykłady i co najważniejsze konkret, co warto robić. Polecam.

autor opinii: Danuta

Godna polecenia

Bardzo mi pomogła ta ksiażka . Książka została napisana przede wszystkim z myślą o dzieciach, które nie osiągnęły jeszcze wieku dojrzewania. O ich potrzebach i sposobach zaspokajania tych potrzeb. Duża część zawartego w tej książce materiału pochodzi z wykładów, wygłaszanych na licznych konferencjach poświęconych problematyce wychowywania dzieci

autor opinii: Monika K

Sztuka zrozumienia...

Książka o bardzo pozytywnym wpływie na sposób postrzegania problemów komunikacyjnych z dzieckiem. Autor zachęca do zastanawiania się, ale nie krytykuje wywołując poczucie winy. Czytelnik w efekcie ma potrzebę zastanawiania sie jak być lepszym. Bardzo dobra książka napisana przez dobrego człowieka, do której trzeba wracać.

autor opinii: Sebastian Stokfiszewski

Książka godna polecenia każdemu kto jest rodzicem, a także dla przyszłych rodziców. Informacje zawarte w książce, a także konkretne przykłady różnych sytuacji opisanych przez autora poszerzają wiedzę rodzicielską na temat wychowania, a także uświadamiają jak unikać błędów w wychowaniu dziecka oraz uczą w jaki sposób budować zdrowe relacje z własnym dzieckiem. Gorąco polecam !

autor opinii: Katarzyna C.

Ważna pozycja w rodzicielskiej bibliotece.

Książka jakiej szukałam i potrzebowałam. Nie przewraca świata rodzica do góry nogami, nie odkrywa Ameryki. Autor po prostu nadaje priorytety i wagę rzeczom, które jako rodzice codziennie robimy - słuchamy naszych dzieci, patrzymy na nie, przytulamy i staramy się spędzać z nimi czas uwzględniając dziecięce potrzeby. Ross Campbell mówi jednak jak ważne są te pozornie zwyczajne zachowania dla naszych pociech i radzi jak przy ich pomocy okazywać dziecku miłość tak, by czuło się ono kochane.
Ważna, odświeżająca, uświadamiająca lektura. Polecam każdemu rodzicowi.

autor opinii: Maja B.

Niezbednik każdego rodzica

Bardzo wartościową książka, uświadamiają a rodzicom jak ważny jest kontakt z dzieckiem pełen miłości.

autor opinii: Monika

Bardzo Dobra

Zdecydowanie polecam!! Wszystko zgodnie z opisem i przesylka dotarla na czas. Pozdrawiam

autor opinii: Tomasz Borgiel

świetna książka

Autor w prosty sposób udziela wskazówek jak powinni postepować rodzice, by ich dzieci były szczęśliwe. Dziecko, które czuje się kochane, zaopiekowane nie sprawia problemów. Złe zachowanie dzieci wynika z braku akceptacji przez najbliższych. świetna książka, bardzo polecam.

autor opinii: Iwona Zmysłowska

Książki Rossa Campbella

Zdaje się, że większość książek autora ma podobną tematykę. One też nawiązują do siebie. Przekaz jest ten sam i dzięki temu, że przewija się on przez wszsytkie książki, mam możliwość utrwalenia tak ważnych kwestii jak obdarzanie bliskich bezwarunkową miłością, co zrobić, gdy zaczyna mną ogarniać gniew i jak pomóc dzieciom z ich własnym gniewem.

Polecam przeczytanie książek Rossa Campbella, ponieważ im więcej będzie synów i córek wychowanych bezwarunkową miłością, tym bezpieczniejszy i lepszy będzie ich świat.

autor opinii: Hezkaa

polecam

Książka spełniła moje oczekiwania.Sklep oceniam bardzo dobrze-profesjonalna, szybka obsługa, wykraczający ponad przeciętność kontakt z klientem. Polecam z całą odpowiedzialnością.

autor opinii: Magda Trzewiczek

Zakupy

Obsługa sklepu bardzo miła. Wysyłka natychmiastowa po wpłacie.
Polecam ten sklep wszystkim fanom dobrej lektury.

Pozdrawiam

autor opinii: Artur

bardzo dobra

książka ta jak wiele innych tego autora jest dobrym poradnikiem i przewodnikiem w kontaktach rodzic-dziecko, otwiera oczy na wiele spraw, których często rodzice nie dostrzegają

autor opinii: joanna torobińska

Polecam gorąco!

Książka, która szeroko otwiera oczy każdemu. Po przeczytaniu "Sztuki akceptacji" oraz "Sztuki zrozumienia" mogę śmiało stwierdzić, że powinna to być obowiązkowa lektura każdego rodzica bez względu w jakim wieku ma dzieci.

autor opinii: Piotr Kucharski

polecam

Bardzo dobra książka. Przyjemnie się czyta, a przede wszystkim daje przydatne wskazówki. Bardzo polecam.

autor opinii: malgorzata nieradzinska

Godne polecenia

Książka Sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać swoje dziecko"
jest najlepszą książką jaką do tej pory przeczytałam. W tej chwili czyta ją już czwarta osoba z mojego polecenia. W tej chwili mogę powiedzieć, że zawsze będę mieć w pamięci słowa autora "że zawsze musimy sobie przypominać jak mamy kochać nasze dzieci". Autor zwraca uwagę na pewne błędy wychowawcze z których ja osobiście i mój mąż nie zdawaliśmy sobie sprawy.....a co najważniejsze......nasz mały 2,5 letni synek, po wprowadzeniu zaleceń z książki przestał siusiać w majtki......i najważniejsze, że wiemy dlaczego.

Pozdrawiam i polecam

autor opinii: Marzena Brzozowska

Szczerze polecam!

Na książkę natrafiłam przypadkowo, wertując Internet na temat informacji o rozwoju psychicznym 2-latka.
Napisana przez rodzica dla rodziców. Czytelna, przejrzysta. Zauroczona jej treścią kupiłam drugi egzemplarz dla znajomych. Nie trzeba było długo czekać na pozytywną reakcję z ich strony.

Czytając ją pewne rzeczy dopiero do mnie dotarły, pewne tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze robię, a bardzo tego potrzebowałam. Książka, która jest przepełniona miłością może tylko pomóc, a właśnie taka jest ta książka. Polecam wszystkim, którzy zmagają się z pytaniami czy oby an pewno są dobrymi rodzicami i czy na pewno kochają swoje dzieci na tyle, że one o tym wiedzą.autor opinii: Joanna

POZYTYWNA

SUPER KSIĄŻKA, KAŻDY POWINIEN PRZECZYTAĆ ABY ZOBACZYĆ JAK POWINNO PRZEKAZYWAĆ SIĘ MIŁOŚĆ DZIECIOM. DOSKONAŁY PREZENT DLA MŁODYCH RODZICÓW.

autor opinii: HALINA

Polecam

Książka warta przeczytania. Polecam wszystkim rodzicom.

autor opinii: agnieszka

Wprawdzie nie zakupiłam tej książki w Tolle, ale jakiś czas temu przeczytałam ją i gorąco polecam każdemu rodzicowi, nawet temu, którego dzieci wydają się być przepełnione miłością swoich rodziców. Autor w prosty sposób opisuje najważniejszą sprawę w relacjach rodzic - dziecko, miłość. Kochamy swoje dzieci, chcemy dla nich tego co najlepsze, ale czy one o tym wiedzą? Książka uczy jak okazywać swoją bezwarunkową miłość, jak zapewniać dziecko o jej istnieniu, a także jak poprzez zachowanie dziecka zauważyć jej brak. Polecam!

autor opinii: Martyna

Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica!

Wyobraźmy sobie, że dziecko jest jak diament, który potrzebuje fachowej obróbki, aby stał się drogocennym kamieniem.
Z reguły każdy rodzic to wie, natomiast problemem staje się dobranie odpowiednich "narzędzi" i umiejętne ich używanie.

Właśnie w tej kwestii pomaga nam autor powyższej książki. Pisze on o sprawach niezwykle ważnych, często skomplikowanych, w sposób prosty i przystępny.Podaje do ręki "narzędzia" i krok po kroku uczy nas, jak wychować dziecko na wartościowego, pewnego siebie człowieka.

autor opinii: Joanna Chaberska - Pudlak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Ross Campbell
Rok wydania: 1999
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788371461347
ISBN: 83-7146-134-8
ID: 34824

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sztuka zrozumienia Sztuka zrozumienia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...