TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w Misterium Paschalne

Ocena:
(11 opinii)

Zwyczaje Boga są takie same, nie zmieniają się - a skoro się nie zmieniają, to dzisiaj również - w liturgii Triduum Paschalnego - Bóg wejdzie w Twoje życie, dokładnie tak, jak to czynił w Starym Testamencie.

Chce Cię wyzwolić z niewoli grzechu, przywrócić Ci wolność, stworzyć na nowo i dać życie w obfitości. Ale żeby móc tego doświadczyć, potrzebujemy się otworzyć na Boże działanie i w wejść liturgię całym sobą: wiarą, rozumem, wolą i ciałem.

Ta książka wprowadzi Cię w niezwykły świat najpiękniejszej i najważniejszej liturgii w całym roku - w świat obchodów Triduum Paschalnego.

Autor chce być dla Ciebie w tej wędrówce przewodnikiem i krok po kroku opowiedzieć Ci o tym, co się wtedy wydarza.

To są trzy najważniejsze dni, podczas których Twoje życie może być przemienione.

Chodzi o to, aby w czasie tych trzech świętych dni Chrystus umarł w Twoim życiu i zmartwychwstał w nim, stworzył Cię na nowo, aby Cię przemienił, zamieszkał w Tobie, wyzwolił z grzechu i uzdrowił Cię ze zranień.

To się dzieje naprawdę i to się faktycznie dokona. Bo wierzymy w Boga, który jest obecny, ma moc, który przemienia i uzdrawia!

Dzięki tej książce zobaczysz wyraźniej, co się wtedy wydarza. Te trzy dni, pełne symboli i znaków, będą dla Ciebie prawdziwym odkrywaniem Tajemnicy. Zobaczysz to, co do tej pory było ukryte...

Ks. Krzysztof Porosło jest animatorem liturgicznym Ruchu Światło-Życie, współorganizatorem rekolekcji liturgicznych "Mysterium fascinans". Prowadzi bloga na portalu Liturgia.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Katolickim "Niedziela", w miesięcznikach "List", "Biblia krok po kroku", "Msza Święta" oraz "Żywe Słowo".

Nagrania jego homilii znaleźć można na portalu profeto.pl. Jest autorem książek: "Jestem z wami przez wszystkie dni... Kompendium liturgiczne w pytaniach i odpowiedziach" oraz "W głębi... Posługa i formacja animatora liturgicznego".

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

wprowadzenie w misterium paschalne

książka bardzo mi się podobała,dużo rzeczy mi wyjaśniła.Chociaż chodziłam co roku do kościoła na tridium paschalne to tak naprawdę nic o nim nie wiedziałam,dopiero czytając książkę wyjaśniło się wiele rzeczy. Polecam wszystkim tę lekturę jest naprawdę ciekawa.

autor opinii: Barbara Staśkiewicz

Polecam

w sumie to dużo jest o Triduum ale wiele cytatów się powtarza - zbyt wiele od Pieśni nad pieśniami , miała bym co do tego dzieła więcej do opowiedzenia bo autor chyba źle odczytał dramat Pieśni nad pieśniami ale nie to ocenić należy. bogata w odniesienia , brakło mi chyba tych czytań z samej Wieczerzy Pańskiej ale cóż autor nie na tym się skupił

autor opinii: Joanna Kopeć

dzieki tej książce dowiedziałam sie jak przezyc triduum paschalne duchowo, jest świetnym przygotowaniem do głębszego przeżycia Świąt Wielkanocnych

autor opinii: Marta Reszka

Tajemnica śmierci i zmartwychwstania

Bardzo interesująca pozycja dla wszystkich katolików, ale także dla niewierzących, którzy interesują się problematyką liturgii kościoła powszechnego.Liturgia rozumiana jako klamra łącząca dwie rzeczywistości tzn. życie przeciętnego człowieka z jego wiarą jest opisana w tej książce przez jej autora ks. K Porosło. Autor pragnie nam przybliżyć Boga, który działa, nie jest dla nas jakąś abstrakcja, ale Boga, który jest i który angażuje się w świat, który nieustannie stwarza, wyzwala i uzdrawia. Książka ta pobudza i umacnia naszą wiarę. Dzięki niej zostajemy wprowadzeni w tajemnice Bożego działania, które dokonuje się przede wszystkim w liturgii a przez nią także w nas.

autor opinii: Tadeusz Denkiewicz

Wspaniała!

Nieoceniona pomoc w zrozumieniu istoty i tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego! Każdy powinien ją przeczytać, nie tylko w okresie Świąt Wielkiej Nocy! Warto wracać do tej lektury.

autor opinii: Beata

Radość wzrastania w wierze

Polecam dla tych, którzy poważnie podchodzą do swojej wiary, którzy chcą ja świadomie przeżywać i wzmacniać. Dla mnie książka ta była pięknym duchowym przewodnikiem po Triduum Paschalnym. Pozwoliła mi przeżyć głębiej ten czas, który stał się dla mnie radością przeżywania tajemnicy, a nie obowiązkiem zwyczjowym

autor opinii: Tylenda Czesława

cenna książka

Bardzo cenna ksiązka, polecam wszystkim, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. Książka wiele wyjaśnia, zmusza do myślenia, zatrzymania się i zastanowienia, pomaga wejść w okres wielopostny.

autor opinii: Danuta Gieryn

Daje do myślenia

Książka zawiera głębokie treści dające do myślenia i zmieniające perspektywę tajemnicy zmartwychwstania Pańskiego

autor opinii: Sebasrian

Przepiękna książka!

Objaśnia całą potęgę tego, co się dzieje podczas tych Trzech Dni. Odkrywa symbole i pokazuje, że to, co się dzieje na ołtarzu, dzieje się tu i teraz. I uwierzyłam, że to dzieje się NAPRAWDĘ. Do tej pory raczej rzadko uczestniczyłam w tym wszystkim, a po tej lekturze dosłownie nie mogę się doczekać, żeby już był Wielki Czwartek i żebym mogła zacząć to wszystko sama przeżywać...!

autor opinii: Kamila

Cudna -Polecam

Tę książkę ks.Krzysztofa czyta się jednym tchem ,opisuje całą tajemnicę Triduum pisze o miłości Boga ,że jest tak wielka i niepojęta ,że On długo nie wytrzyma w tych górach i znów będzie myślał, jak wrócić i jak rozpocząć całą historię od nowa pisze że Bóg chce być z nami blisko i wręcz krzyczy do nas abyś usłyszał słowa Jezusa jakie dowiesz się tylko z tej książki - cudna książka piękna perełka :)

autor opinii: Maria Gołaszewska

książka wyjątkowa

Najpiękniejsza książka jaką czytałam o Triduum. W prosty, przystępny sposób objaśnia w czym uczestniczymy w te święte dni, polecam na każdą Paschę

autor opinii: Alicja Rogacka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Krzysztof Porosło
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 100
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826051
ISBN: 978-83-7482-605-1
ID: 279460

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w Misterium Paschalne Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w Misterium Paschalne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...