TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tomek w krainie kangurów

Ocena:
(1 opinii)

"Tomek w krainie kangurów" jest pierwszą częścią cyklu Alfreda Szklarskiego (publikującego również pod pseudonimami Alfred Bronowski lub Fred Garland), opowiadającego o perypetiach tytułowego bohatera, Tomasza Wilmowskiego.

Początek XX wieku, Warszawa pod panowaniem Rosji. Tomek uczy się w jednym z gimnazjów, jednak jako syn rewolucjonisty opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi.

Obecnie wychowywany jest przez siostrę swojej matki i jej rodzinę - Andrzej Wilmowski, jego ojciec, przed laty musiał uciekać z Polski za rozpowszechnianie nielegalnej (tzn. zakazanej przez władze carskie) prasy i podziemne nauczanie, a wkrótce potem zmarła matka chłopca.

Wujostwo Karscy, a w szczególności ciotka, nieustannie lękają się o losy Tomka - obawiają się, że na skutek swojego gwałtownego charakteru i poczucia krzywdy całego narodu, prędzej czy później wpadnie w kłopoty.

Przypomnieć należy, że w latach tamtych za spiskowanie przeciwko carowi i całemu ustrojowi w najlepszym razie groziło zesłanie na Sybir.

Zobacz również wydanie tej książki w miękkiej oprawie oraz w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

rewelacja

To pierwsza ksiażka którą przeczytałam, po nocach śledziłam przygody Tomka aż dobrnęłam do końca, ale wiecie co? to wcale nie był koniec ale dopiero początek. W prywatnej biblioteczce mojego taty stało jeszcze 6 takich kolorowych okładek. Wszystkie przeczytane, nawet "Tomek w grobowcach faraonów" choć tato nie ma tej części. Książka pisana bardzo obrazowo co pozwala z wielkim zainteresowaniem zwiedzić wszystkie kontynenty, poznać faunę i florę, miejscowa ludność i ich zwyczaje. Wszystko jest bardzo dokładnie opisane a daty, nazwy własne i miejsca są prawdziwe. Będzie lepsza jeśli wyobrazicie sobie że jesteście Tomkiem. Gorąco polecam - szczególnie młodzieży, jest pomocna przy nauce geografii i historii.

autor opinii: Alicja Dzidziul (Kaczmarek)

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Muza
Autor: Alfred Szklarski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788374954365
ISBN: 9788374954365
ID: 66206

Zobacz również

Tomek w krainie kangurów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...