TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tomek w krainie kangurów

"Tomek w krainie kangurów" jest pierwszą częścią cyklu Alfreda Szklarskiego (publikującego również pod pseudonimami Alfred Bronowski lub Fred Garland), opowiadającego o perypetiach tytułowego bohatera, Tomasza Wilmowskiego.

Początek XX wieku, Warszawa pod panowaniem Rosji. Tomek uczy się w jednym z gimnazjów, jednak jako syn rewolucjonisty opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi.

Obecnie wychowywany jest przez siostrę swojej matki i jej rodzinę - Andrzej Wilmowski, jego ojciec, przed laty musiał uciekać z Polski za rozpowszechnianie nielegalnej (tzn. zakazanej przez władze carskie) prasy i podziemne nauczanie, a wkrótce potem zmarła matka chłopca.

Wujostwo Karscy, a w szczególności ciotka, nieustannie lękają się o losy Tomka - obawiają się, że na skutek swojego gwałtownego charakteru i poczucia krzywdy całego narodu, prędzej czy później wpadnie w kłopoty.

Przypomnieć należy, że w latach tamtych za spiskowanie przeciwko carowi i całemu ustrojowi w najlepszym razie groziło zesłanie na Sybir.

Zobacz również wydanie tej książki w twardej oprawie oraz w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Muza
Autor: Alfred Szklarski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788377582503
ISBN: 978-83-7758-250-3
ID: 232998

Zobacz również

Tomek w krainie kangurów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...