TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu. Opowieść o przywództwie

W swojej klasycznej książce zatytułowanej "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej" Patrick Lencioni przedstawił przełomowe rozwiązanie problemu zachowań szkodliwych dla funkcjonowania grupy. Teraz postanowił zaś zająć się jednostką i omówić trzy najważniejsze cechy idealnego gracza zespołowego.

"Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu" to opowieść, której bohaterem jest Jeff Shanley, lider podejmujący rozpaczliwą próbę odbudowy firmy swojego wuja na gruncie wartości związanych z pracą zespołową. Musi w tym celu zdefiniować najważniejsze cechy prawdziwego gracza zespołowego, a następnie na ich podstawie stworzyć odpowiednią kulturę rekrutacji i rozwoju firmy.

Opierając się na tej opowieści, Lencioni kreśli przekonujący model, który staje się jednocześnie praktycznym narzędziem przydatnym przy identyfikacji, rekrutacji i doskonaleniu idealnych członków zespołu w każdej organizacji.

W intrygujący sposób przedstawia praktyczne rady, które przydadzą się każdemu – zarówno liderowi, który stara się budować kulturę współpracy, jak i pracownikowi działu kadr skupionemu na rekrutacji wartościowych członków do zespołu czy pracownikowi, który pragnie się takim wartościowym członkiem zespołu stać.

Żaden inny ze współczesnych autorów książek biznesowych nie jest w stanie zawrzeć na jednej stronie tyle cennych treści, co Patrick Lencioni. Ta książka jest zachwycająco prosta, a przy tym zasadniczo zmienia nasze spojrzenie na kwestię cech dobrego członka zespołu.

Travis Bradberry, współautor książki "Inteligencja emocjonalna 2.0"
Stosuję ten model w pracy z moim zespołem kierowniczym i on się po prostu sprawdza.

Steve Smith, dyrektor naczelny firmy Equinix, Inc.
Dobór członków do zespołu to kwestia, która ma zasadniczy wpływ na poziom konkurencyjności organizacji. W swojej książce "Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu" Pat Lencioni maksymalnie ten proces upraszcza, istotnie ułatwiając liderom podejmowanie trafnych decyzji kadrowych.

Dee Ann Turner, wieloletnia wiceprezes ds. talentów w firmie Chick-fil-A, Inc.

PATRICK M. LENCIONI jest założycielem i prezesem The Table Group, firmy konsultingowej, która specjalizuje się we wspieraniu rozwoju kadry menedżerskiej oraz zdrowych organizacji. Jako konsultant i prelegent miał okazję współpracować z tysiącami menedżerów i zespołami z przeróżnych organizacji, zarówno tych ujmowanych na liście Fortune 500, jak i startupów technologicznych, uniwersytetów oraz instytucji non profit. Jest autorem jedenastu bestsellerowych książek, w tym "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej" oraz "Przezwyciężanie pięciu dysfunkcji pracy zespołowej".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: MT Biznes
Autor: Patrick Lencioni
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 141x218
EAN: 9788380871519
ISBN: 9788380871519
ID: 375170

Zobacz również

Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu. Opowieść o przywództwie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...