TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Twierdza wewnętrzna

Ocena:
(5 opinii)

Św. Teresa ukazuje w tym traktacie doskonałość duchową poprzez alegorię twierdzy, którą nazywa wewnętrzną, bo chodzi jej przede wszystkim o budowę życia wewnętrznego.

Twierdza ta wyobraża duszę, w której mieszka Bóg nie tylko przez swoją wszechmoc, lecz także przez łaskę. Tę drogę duszy do najgłębszego wnętrza swej istoty, gdzie mieszka sam Bóg, Teresa przedstawia w postaci siedmiu mieszkań twierdzy.

Zobacz tę książkę także w miękkiej oprawie.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Twierdza, którą trzeba zdobyć

Książka, którą śmiało można nazwać pamiętnikiem duszy św. Teresy od Jezusa. Pokazuje nam jak możemy pokonać trudności by wejść do ostatniej komnaty twierdzy. Budowli wewnątrz nas. Tam czeka na nas BÓG. Roztropnie, z kobiecą delikatnością i siłą wielkiej wiary wprowadza nas autorka do miejsca, którego istnienia tylko się domyślamy.

autor opinii: Nina Jadachowska

Duchowe nagrody Boga

Bóg daje duchową pociechę - Św. Teresa opisuje szczegóły tych przeżyć.

autor opinii: Michał

Jestem zadowolony

Witam,
jestem zadowolony, dostawa oraz kontakt na bardzo profesjonalnym poziomie. Inaczej nie zamawiałbym kolejnych książek w klubie Książki.

autor opinii: Marek Leciejewski

Polecam

Na drogę rozwoju duchowego wszedłem po przeczytaniu Dzienniczków Siostry Faustyny i po odbyciu ćwiczeń Duchowych według św. Ignacego Loyoli. Ta książka jest kolejnym kamieniem milowym na trudnej drodze odzyskiwania prawdziwej wolności, którą daje tylko Bóg. Jest to książka, która pozwala lepiej zrozumieć co przeszkadza nam w bliskim spotkaniu z Bogiem już tu na ziemi. Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy już tu pragną żyć bliżej Boga i zrozumieć do czego powołany jest człowiek.

autor opinii: Tomasz Dziedzic

książka spełniła moje oczekiwania.krok po kroku Sw Teresa objaśnia wszelkie"wewnętrzne szyfry".ksiązka jest może z pozoru trudna jednak po bliższym zapoznaniu rozjaśnia się....może dlatego że po porostu Sw Teresa w jakiś sposób mnie fascynuje

autor opinii: Alicja Jarząb

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Autor: św. Teresa od Jezusa
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788376042442
ISBN: 9788376042442
ID: 280045

Zobacz również

Twierdza wewnętrzna
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...