TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Uczynki miłosierne i zbawienie

Ocena:
(2 opinii)

Książeczka może posłużyć jako pomoc duszpasterska lub katechetyczna na Rok Miłosierdzia.

Książeczka ma 16 czarno-białych stron i kolorową okładkę. Jest mała - format A6.

Książeczka przedstawia w zwięzłej formie relacje między uczynkami i zbawieniem człowieka. Inspiracją do jej powstania jest ogłoszenie przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia.

Książeczka na początku odwołuje się do fragmentu bulli, w której papież zaleca, by ogłoszony rok wiązał się z przypomnieniem sobie katechizmowych uczynków miłosiernych co do ciała i co do duszy.

Książeczka przytacza te katalogi uczynków, a następnie stawia pytanie o możliwość "kupienia" zbawienia. Odpowiedź na to pytanie jest okazją do przypomnienia nauki katolickiej o darmowości łaski i jej konieczności do zbawienia.

Książeczka kończy się przypomnieniem przypowieści o nielitościwym słudze, która wzywa do czynienia miłosierdzia, tak jak nam czynione jest miłosierdzie.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

zdecydowanie polecam

Jak wszystkie książki ks. Maciejewskiego, w swej formie lapidarna, w treści - niezwykle bogata. Na tych kilkunastu stronach przekazane jest to, co jest w naszej wierze fundamentem, co to w ogóle jest wiara. Czy możemy naszymi staraniami zasłużyć na niebo? Skoro na zbawienie i tak nie jesteśmy w stanie zapracować, to dlaczego powinniśmy być dobrzy dla innych i unikać grzechu? I wiele innych, niezwykle ważnych problemów. Polecam zwłaszcza tym osobom, które są na początku swej drogi z Bogiem i do Boga

autor opinii: Maria Ciemny

spojrzenie na nowo

Lekka , cienka broszurka którą się szybko czyta i która wnosi przemyślenia. Kilka pomocnych wskazówek i drogowskazów każdy może znaleźć.

autor opinii: Agnieszka Jaruga-Potempska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 16
EAN: 9788394179380
ISBN: 978-83-941793-8-0
ID: 445487

Zobacz również

Uczynki miłosierne i zbawienie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...