TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W domu najlepiej

Ocena:
(10 opinii)

Kto chciałby czytać tę książkę jedynie jako historię „nawrócenia", wiele przeoczy z jej istotnej treści.

Nawrócenie bowiem, w przypadku małżeństwa Kimberly i Scotta Hahnów - autorów i zarazem bohaterów tego fascynującego świadectwa - to jedynie owoc ich niestrudzonego, chwilami pełnego dramatyzmu poszukiwania prawdy i woli Bożej.

Wychowani w tradycji ewangelickiej, szczerze pragnący żyć swoją wiarą i przekazywać ją innym, zostają zaproszeni przez Boga do drogi, w którą nigdy by sami nie wyruszyli.

Pozwalając jednak prowadzić się Bogu, wkraczają w zupełnie nowy świat: pokonują własne stereotypy myślenia, przekraczają samych siebie, zmagają się z niezrozumieniem najbliższych i otoczenia.

Wewnętrzny żar i bezkompromisowość sprawiają, że przeżywają naprawdę dramatyczne momenty.

Z tej walki, która trwa kilka lat, ostatecznie wychodzą zwycięsko i pełni przekonania mogą stwierdzić: Jak dobrze jest znaleźć dom w Kościele katolickim!

Jak wielką łaską jest zastanawiać się nad swoim życiem i dzielić się drogą, którą Pan prowadzi do siebie i swego Kościoła.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

godna polecenia

Bardzo dobra książka.Napisana lekkim językiem.Sięgnęłam po nią w ważnym dla mnie momencie życia.Po kilku latach "przygody z teologią protestancką"zrozumiałam że to jednak Kościół Katolicki głosi prawdę! Świadectwo ukazane w tej książce dało mi siłę do poszukiwania i zgłębiania wiary w Kościele Katolickim i zaufania że jest to prawidłowy kierunek.
Szkoda że książka "Przyczyny wiary" Scoota Hahna jest już wręcz niedostępna:(bardzo chciałabym ją przeczytać.

autor opinii: Paulina K-B

Ciekawa

Książka została mi polecona przez znajomego i ja również polecam ją innym. Napisana jest bardzo lekkim językiem. Autorzy przemycają, niejako przy okazji opisywania historii swojej przemiany, istotne prawdy i dogmaty odróżniające katolików i protestantów.

Myślę, że największą wartością tego świadectwa jest to, że jest ono zapisem tego mozolnego procesu dochodzenia (co ważne przez krytyczną analizę Pisma Świętego i głębokie przemyślenie tematu) do elementów doktryny katolickiej odrzucanej przez protestantów (np. roli Maryi, Świętych obcowania, roli tradycji itd). Było dla mnie bardzo ciekawe obserwować drogę autorów dzięki czemu znacznie lepiej zrozumiałem różnice pomiędzy wyznaniami i na nowo odkryłem piękno mojej wiary.

autor opinii: Bartek

lektura obowiązkowa

to oraz "Przyczyny wiary" to wg mnie lektura obowiązkowa dla kazdego katolika. Tak wielu z nas nie umie obronić swojej wiary, bo nasza wiedza na jej temat jest znikoma.
Warto, to zmienić i te pozycje mogą być bardzo w tym pomocne!

autor opinii: Ewa K

Warto!

Nie sądziłam, że tak się stanie, ale szczerze mówiąc, po książce takiej ta, człowiek zaczyna się przede wszystkim o wiele głębiej zastanawiać nad sensem ekumenizmu. Wzajemny szacunek jest oczywisty, ale czy pomiędzy (w tym wypadku) katolicyzmem, a protestantyzmem naprawdę może zapanować rzeczywista jedność? Ta książka uświadomiła mi jak bardzo protestancka wiara różni się od katolickiej. Właściwie jak mocno protestantyzm jest antykatolicki. Nie spodziewałam się, że w tej książce znajdę tyle informacji na ten temat. Jeśli uświadomimy sobie jak wielkie to są różnice - czego nikt chyba nie widzi mówiąc o jedności wyznań chrześcijańskich - to trzeba się zastanowić, co i kto ma tu stanowić prawdę? Bo wszystkie te wyznania, skoro jednak tak różne (chociażby, dajmy na to, w stosunku do antykoncepcji), to nie mogą jednocześnie mówić prawdy. Najgorsze co wyłania się z tej lektury, to stosunek wspomnianych w tej książce amerykańskich protestantów wobec katolików. Wśród katolików nigdy nie zauważyłam takiej niechęci, wręcz nienawiści, jaką ci protestanci wyrażali wobec katolików. Uświadomiłam więc sobie trudności dialogu z protestantami, jakie mogą zaistnieć. Poza tym trzeba przyznać, że opowieść (autentyczna przypomnę) o nawróceniu na katolicyzm protestanckich teologów, to świetna książka apologetyczna. Ci ludzie mogą wielu katolikom uświadomić jak być może mało i jak niepełnie rozumieją jeszcze własną wiarę. Mocna historia, logiczne wywody, piękne świadectwo.

autor opinii: Małgorzata

podziękowanie

Dzięki za szybką i profesjonalną obsługę !!!

Nareszcie ...

Nareszcie książka, która odpowiada na wiele nurtujących pytań każdego katolika.
Bardzo polecam.

autor opinii: Robert Iwaniuk

wspaniała książka

Ktoś z zewnątrz znalazł drogę do Kościoła, nawrócił się i zobaczył całą wspaniałość Tego, co Chrystus ustanowił przed wiekami. Zobaczył też całe mnóstwo tych, którzy nie rozumieją Kościoła w którym są, między innymi mnie. Świadectwo tych ludzi pomogło mi zrozumieć, jak wielką łaskę dano mi na chrzcie świętym. Polecam tą książkę każdemu.

autor opinii: Dawid Niemiec

Wspaniała książka

To fascynujące świadectwo byłego teologa prezbiteriańskiego. Scott i jego żona interesująco opisują swoją niezwykłą drogę od gorliwego protestantyzmu do odnalezienia prawdziwego Objawienia w Kościele Katolickim. Warto przeczytać, polecam!

autor opinii: Sylwia M.

prostowanie ścieżki

Polecam , szczególnie osobom które wcześniej odeszły z KRK a teraz czują brak czegoś ważnego w ich relacji z Bogiem.

autor opinii: Jolanta Śpiewak

fantastyczne świadectwo

Kształcący się i poszukujący Scott sprawdza, które wyznanie chrześcijańskie jest najbardziej biblijne. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że to katolicyzm! Fascynujące świadectwo działania Ducha Świętego. Widać też drogę do nawrócenia żony Scotta

autor opinii: Janusz Wójcik

Informacje techniczne

Oprawa: miekka
Wydawca: Agape
Autor: Scott Hahn, Kimberly Hahn
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 126x195
EAN: 9788375024661
ISBN: 9788375024661
ID: 322343

Zobacz również

W domu najlepiej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...