TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W miłości nie ma lęku. Medytacje

Człowiek bez miłości nie może być szczęśliwy – to prawda, z którą zgodziłaby się zapewne większość ludzi. Jednak miłością nazywa się często uczucia czy postawy, które tak naprawdę nie mają z nią wiele wspólnego.

Konsumpcyjne trendy cywilizacyjne z upodobaniem podsuwają nam podróbki, które wielu cierpiących z powodu braku miłości myli niestety z oryginałem i tylko pogłębia swój ból.

Dlatego konieczne jest ciągłe uczenie się prawdziwej miłości, która wiąże się z wysiłkiem i trudem, ale też pozwala doświadczyć rzeczywistego, niezafałszowanego szczęścia.

W książce "W miłości nie ma lęku" o. Augustyn z właściwą sobie wnikliwością daje wskazówki, jak praktykować taką właśnie miłość: mądrą, dojrzałą, bezinteresowną, wolną i odważną.

Miłość jest możliwa tylko wtedy, kiedy ludzie czują się wolni i obdarzają się wzajemnie wolnością. Aby czuć się wolni, musimy pokonywać nasze ludzkie lęki. One bowiem dławią naszą wolność, odbierając nam swobodę działania. Żyjąc w lęku, nie możemy dysponować własną osobą, nie możemy swobodnie korzystać z naszych ludzkich władz: z rozumu, serca, woli. Nie możemy żyć, pracować, poświęcać się i cierpieć dla osoby kochanej. Miłość wymaga dynamizmu i twórczości, które lęk blokuje.

Fragment książki

O. Józef Augustyn SJ jest znanym rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym, redaktorem naczelnym "Życia Duchowego", autorem wielu książek z zakresu życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: o. Józef Augustyn SJ
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788374825443
ISBN: 9788374825443
ID: 253058

Zobacz również

W miłości nie ma lęku. Medytacje
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...