TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W Nowym Testamencie wszystko po staremu? Konteksty Ewangelii

Choć poszczególne księgi Nowego Testamentu w ich obecnym kształcie liczą już niemal dwadzieścia wieków, to współczesne badania i odkrycia naukowe pozwalają wydobywać całą masę nowych znaczeń tekstu natchnionego, znaczeń, których istnienia dawniej nikt by nie przypuszczał.

Stąd tytułowe pytanie: czy w Nowym Testamencie wszystko po staremu? Podtytuł niniejszego opracowania – „Konteksty Ewangelii” – wskazuje na jego cel.

Jest nim przybliżenie niektórych aspektów religijnego, historycznego, obyczajowego, kulturowego i politycznego środowiska życia i działalności Jezusa, a także środowiska, w jakim kształtowały się dzieła ewangelistów. Bo przecież „tekst bez kontekstu jest pretekstem”…

Ks. Mariusz Rosik - wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się teologią Nowego Testamentu. Jego zainteresowania oscylują także wokół relacji judaizmu i chrześcijaństwa w czasach narodzin Kościoła. Jest autorem czterdziestu książek i kilkuset artykułów. Jego prace ukazały się w czternastu językach. Należy do redakcji portalu internetowego Orygenes+.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: ks. Mariusz Rosik
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788363243647
ISBN: 9788363243647
ID: 371275

Zobacz również

W Nowym Testamencie wszystko po staremu? Konteksty Ewangelii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...