TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W obronie wiary. Pismo Święte a nauka świadków Jehowy, innych sekt i wyznań niekatolickich. Seria: Wejdźmy na szczyt

Ocena:
(2 opinii)
(...) w prowadzeniu dialogu ze Świadkami Jehowy trzeba korzystać z kompetentnych źródeł. Do nich należy również książka Włodzimierza Bednarskiego. Autor jest od szeregu lat zaangażowany w dialog ze Świadkami Jehowy. Prowadzi również od kilkunastu lat Diecezjalny Punkt Poradnictwa Religijnego w Gdańsku - Wrzeszczu. Jesteśmy mu wdzięczni za jego informacyjną i apostolską działalność. Polecam uwadze czytelników niniejsze opracowanie i zachęcam do owocnego wykorzystania go w obronie wiary i w kompetentnym dialogu religijnym.

Bp dr hab Zygmunt Pawłowicz (+2010), odpowiedzialny za sprawy sekt z ramienia Episkopatu Polski w latach 1990-2010

Nieprzygotowany, „szeregowy" katolik rzadko jest w stanie sprostać argumentacji Świadków Jehowy. Na szczęście mamy w Polsce wybitnego znawcę zagadnienia. Włodzimierz Bednarski od kilkudziesięciu lat prowadzi wnikliwe studia nad doktryną Świadków Jehowy i innych, nastawionych wrogo wobec katolicyzmu, grup religijnych.

Owocem tych badań jest niniejsza książka, która stanowi doskonałe kompendium nauczania tej sekty. Podejmuje dyskusję z najważniejszymi błędami, odpierając je w oparciu o Pismo święte i nauczanie Magisterium Kościoła.

Lektura tej książki przyda się nie tylko w polemice z błędami innowierców. Jeszcze bardziej przysłuży się pogłębieniu tych prawd katolickiej wiary, które w świadomości wielu wierzących pozostają „martwe".

Wreszcie zaś zapoznanie się z nauczaniem przeciwników Kościoła katolickiego może Czytelnika doprowadzić do odkrycia, jak wielkim i cennym skarbem jest - strzeżone mocą Ducha Świętego - dziedzictwo wiary katolickiej i apostolskiej.

Publikacja Włodzimierza Bednarskiego, przywołująca fakty, zdarzenia i okoliczności działania Świadków Jehowy staje się dobrym narzędziem obrony przed błędem i uproszczoną doktryną, która próbuje manipulować umysłami wierzących w Chrystusa.

ks. prof. dr hab. Andrzej Zwoliński, kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Zaletą tej pracy jest przede wszystkim forma dialogu: autor przedstawia tezę Świadków Jehowy i następnie wykazuje, że jest ona błędna, niezgodna z Pismem świętym. Drugą, wielką jej zaletą jest bardzo mocne osadzenie dialogu w tekstach biblijnych. Autor stara się każdy poruszany temat przedstawić na bardzo szerokim tle biblijnym, zbiera - ma się wrażenie - wszystkie możliwe teksty Pisma świętego, które mogą pomóc we właściwym zrozumieniu danej prawdy wiary lub we właściwym zrozumieniu danego wiersza w Biblii. Autor, doskonały znawca doktryny Świadków Jehowy, wyjaśniając na czym polega ich błąd w interpretacji konkretnego tekstu Biblii przewiduje, w jakim kierunku poprowadzą dyskusję i niejako podąża za nimi z nowymi argumentami z Biblii. Książka może być również bardzo cenną pomocą dla duszpasterzy i katechetów.

Ks. dr hab. Andrzej Kowalczyk, wykładowca teologii biblijnej w Gdańskim Seminarium Duchownym

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Apologetyka w pigułce

Polecam bardzo serdecznie tę książkę, zwłaszcza katechetom i wszystkim, którzy osobiście poszukują uzasadnienia i zrozumienia dogmatów Kościoła :)
Miłej i owocnej lektury :)

autor opinii: Ks. Grzegorz Słapek

Książka bardzo dobra, bardzo konkretnie odnosi się do wszystkich różnic wyznaniowych i zarzutów jakie świadkowie jehowy kierują w stronę katolików. Do każdego zagadnienia podana jest lista odniesień w Piśmie Świętym broniących wiarę katolicką.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Ikona
Autor: Włodzimierz Bednarski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 672
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788362647798
ISBN: 9788362647798
ID: 360839

Zobacz również

W obronie wiary. Pismo Święte a nauka świadków Jehowy, innych sekt i wyznań niekatolickich. Seria: Wejdźmy na szczyt
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...