TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W świetle Ewangelii

Zbiór rozważań powstałych na podstawie homilii głoszonych w kościele sióstr wizytek w Warszawie w latach 1963-2004. Tak jak Ewangelia uczy pogodnego spojrzenia na świat, tak ksiądz Jan Twardowski uczy pogodnego spojrzenia na Ewangelię. Cierpliwie pomaga odnajdywać źródła radości, korzenie wiary, przyjaciół, uśmiech, ratunek od rozpaczy poprzez miłość, która przenika Nowy Testament.

Czy nam się nie wydaje, że nowina sprzed dwóch tysięcy lat już nie jest nowiną? Nie nowalijką, ale wiadomością z siwą brodą. Tymczasem w świecie starzejących się książek, światopoglądów, które często najpierw są niedorzeczne, potem niebezpieczne, a wreszcie dawno znane - Ewangelia staje się nowością. Skoro Jezus przyszedł na świat jako człowiek, może przyjść do nas pod postacią Eucharystii albo pod postacią bliźniego proszącego nas o czas, dobroć, serce.

Przeżyć Ewangelię - to usłyszeć Jezusa mówiącego do nas bezpośrednio. Usłyszeć to, co jest zagłuszane, przemilczane - to, czego nie chciałoby się czasem usłyszeć.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: ks. Jan Twardowski
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 394
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370335403
ISBN: 83-7033-540-3
ID: 22264

Zobacz również

W świetle Ewangelii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...