TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wędrówki, rekolekcje, blask

"Wędrówki, rekolekcje, blask" to książka-przewodnik, po miejscach bliskich Autorowi nie tylko w przestrzeniach podróży rozumianej jako przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ale przede wszystkim podróży w przestrzeniach ducha.

W pierwszej części książki ks. Szymik tworzy portret Europy, rysując słowem kolejne szkice. Każdy z nich poprzedza wiersz. I tak kolejno po sobie następują: przesłanie z Rougemont, szkice: morawski, praski, monachijski, fryburski, genewski, sabaudzki, z Vaud, Valais i szkic rodzinny, małe leśne narracje.

Część druga, zatytułowana szukając blasku zawiera zapis chwil spędzanych z rodziną: "W 'Czyżowickiej Szwajcarii' na spacerze. Z Mamą, Bożenką, Marysią. Lato zamglone, zachmurzone; gruszki, stawy, konie. Idziemy długo skrajem lasu"; z przyjaciółmi, chwil z samym sobą: "Sobota, wczesny ranek; ale już pełno ptaków. Z widokiem na wilgotny i zielony ogród, na bibliotekę wokół mnie, w pokoju. Z perspektywą Eucharystii za małą chwilę. Dygot serca, spokój myśli; radość wiary". Wrażenia, spostrzeżenia, odczucia ujęte w krótkich tekstach, wciąż w poszukiwaniu blasku.

Trzeci rozdział książki to rekolekcje paschalne z 2005 roku. Pięć słów-kluczy: tęsknić, przejrzeć, spodziewać się, ufać, żyć. Pięć przestrzeni zastanowienia nad Bogiem i człowiekiem. W kolejnej części już wiosna, rekolekcje, Szwajcaria: "Każdego dnia pieśń. Pomimo wszystko".

Książkę kończą rozważania radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych tajemnic różańca.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Księgarnia św. Jacka
Autor: ks. Jerzy Szymik
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 199
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370305215
ISBN: 83-7030-521-0
ID: 58751

Zobacz również

Wędrówki, rekolekcje, blask
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...