TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Weekend a liturgia

„Udanego weekendu!” – tymi słowami żegna się w piątek wielu ludzi.

Okres od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru jest przeżywany jako czas szczególny – koniec tygodnia pracy. Weekend znaczy przede wszystkim: mieć czas dla siebie i rodziny.

Kręgi kościelne odnoszą się często do weekendu ambiwalentnie.

Z jednej strony krytycznie, istnieje bowiem własna chrześcijańska tradycja nadająca określony kształt liturgiczny piątkowi, sobocie i zwłaszcza niedzieli jako pierwszemu dniowi tygodnia; weekend wydaje się tę tradycję burzyć.

Z drugiej strony życzliwie, trzeba bowiem, poprzez odpowiednie nabożeństwa, podjąć zadanie pastoralne liturgicznego wyrażenia zmienionego przeżywania czasu przez ludzi i nadania mu teologicznej interpretacji.

Guido Fuchs śledzi napięcia powstałe na styku liturgii i codzienności, tego, co przejęliśmy z przeszłości, i przełomów przyniesionych przez teraźniejszość.

Pokazuje, że kościelna tradycja i dzisiejsze przeżycie czasu nie muszą się wykluczać, lecz mogą się wzajemnie ubogacać.

Guido Fuchs, doktor teologii, ur. 1953, jest wykładowcą liturgiki na uniwersytecie w Würzburgu, kierownikiem Instytutu Liturgiki i Kultury Codzienności w Hildesheimie, wydawcą czasopisma „Liturgie konkret” oraz autorem licznych książek na temat teologii i praktyki liturgii.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Guido Fuchs
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 205x140
EAN: 9788364451140
ISBN: 9788364451140
ID: 320728

Zobacz również

Weekend a liturgia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...