TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Większy niż nasze serca

Kto szuka Boga, ten znajdzie Go przede wszystkim na modlitwie. Dlatego w tradycji św. Ignacego Loyoli medytacje biblijne są najlepszą szkołą modlitwy.

Ignacjański sposób modlitwy obejmuje i bierze pod uwagę całe życie człowieka – zarówno to, co piękne i udane, jak i to, co pełne bólu i cierpienia. W kontemplacji historii biblijnych uwzględnia się codzienność i jej doświadczenia. Wtedy życie zaczyna ukazywać się w pełnej prawdzie i bez zniekształceń. Modlitwa staje się żywym dialogiem z miłującym “Ty”, czyli z Bogiem.

W książce Większy niż nasze serca przewodnikiem na owej duchowej ścieżce jest Stefan Kiechle, jezuita, doktor teologii. Wykorzystując metodę rozważań ignacjańskich, prowadzi czytelnika przez główne prawdy wiary i historię zbawienia w kontekście współczesnych problemów. Przy czym wskazuje na cel tych wewnętrznych rekolekcji: Bożą światłość, która rozjaśnia wszelkie ciemności ludzkiej egzystencji, dając w perspektywie życia wiecznego siłę do osobistych zmagań ze sobą i światem.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: Stefan Kiechle SJ
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 145x215
EAN: 9788372248336
ISBN: 83-7224-833-8
ID: 19575

Zobacz również

Większy niż nasze serca
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...