TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Co zabrać ze sobą? Po pierwszym tygodniu ćwiczeń duchownych

Ocena:
(1 opinii)

Po ćwiczeniach duchownych rekolektant zadaje sobie pytania: Jak mogę przenieść w moją codzienność to nowe doświadczenie duchowe? Jak z większą świadomością mogę kontynuować moją historię zbawienia? Czy troski i sprawy życia codziennego nie wytrącą mnie z żywej więzi z Bogiem? Czy nie zagubię pośród szarej codzienności smaku rzeczy duchowych? Czy nie powróci znów to, co było wcześniej: zbytni lęk o siebie, uwikłanie moralne, obojętność wobec Boga, nieufność? Po najlepiej nawet odprawionych rekolekcjach rekolektant musi pamiętać o przestrodze Jezusa, że do uprzątniętego domu powraca wróg Boga i człowieka ze zwielokrotnioną złośliwością i uporem (por. Mt 12, 43-50). Co zatem czynić? Trzeba najważniejsze elementy ćwiczeń duchownych zabrać ze sobą i przenieść w codzienność. I stąd tytuł książki...

Co zatem czynić? Trzeba najważniejsze elementy ćwiczeń duchownych zabrać ze sobą i przenieść w codzienność. Trzeba też podejmować ciągle na nowo duchowe ćwiczenia: codzienny rachunek sumienia, przedłużoną modlitwę inspirowaną słowem Bożym, przystępować do sakramentów świętych, dokonywać rozeznania stanów swojej duszy, korzystać z kierownictwa duchowego. W ten sposób rekolektant może nie tylko podtrzymać, ale i rozniecać płomień żarliwości duchowej, który rozpaliły w jego duszy ćwiczenia duchowne.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wazne wskazowki

Bardzo zainteresowaly mnie poszczegolne rozdzialy.Nie czulam sie juz tak wyizolowana we wlasnym przezywaniu rekolekcji...Najbardziej dotarlo do mojej swiadomosci,iz osoba mi towarzyszaca po prostu mna manipulowala i to przyczynilo sie do wielu zranien ..ksiazka pozwolila mi sie od nich uwolnic.
To napewno bardzo wazna lektura w drodze rozwoju duchowego.

autor opinii: Dorota Sarnacka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: o. Józef Augustyn SJ
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788375052138
ISBN: 9788375052138
ID: 151767

Zobacz również

Co zabrać ze sobą? Po pierwszym tygodniu ćwiczeń duchownych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...