TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wielki Post i Wielkanoc z Ojcami Kościoła

Ocena:
(1 opinii)

Ojciec Święty Benedykt XVI podczas środowych audiencji generalnych od marca 2007 r. i przez znaczną część 2008 r. przedstawiał kolejnych Ojców Kościoła. Była to ciągła, prawdziwa i głęboka katecheza, która opowiadała o Kościele poprzez życie wielkich postaci z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Za każdym razem istotne było ukazanie zarazem oryginalności i aktualności każdego z Ojców, często znanego niewielu, aby mógł znaleźć się w zasięgu każdego.

Stąd zrodziła się ta praca, która ma na celu w prosty sposób przedstawić myśli i refleksje niektórych Ojców Kościoła w odniesieniu do intensywnego okresu roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post i Wielkanoc. Zresztą ich pisma należą do najważniejszych dokumentów tradycji ze względu na bogactwo treści na różnych poziomach: duchowym, moralnym, dogmatycznym, ascetycznym. Zamiar, który idzie w ślad za intencją Ojca Świętego, polega na "wyprowadzeniu" Ojców z bibliotek lub zbiorów patrystycznych, aby zaproponować ich wszystkim, również tym, którzy nie są specjalistami, badaczami, ani zapalonymi czytelnikami. W istocie niniejsza książeczka jest nieodzowną pomocą w codziennej medytacji w okresie Wielkiego Postu i Wielkanocy.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Znakomita pozycja

Znakomita lektura na okres Wielkiego Postu i na okres Wielkanocny. Pozwala zagłębić się w samego siebie a poszczególne myśli Ojców Kościoła stają się przyczynkiem do przemyśleń o życiu i o sensie istnienia.

autor opinii: Wiesław Kempa

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Marco Pappalardo
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 246
Wymiar [mm]: 110x180
EAN: 9788375021899
ISBN: 978-83-7502-189-9
ID: 166714

Zobacz również

Wielki Post i Wielkanoc z Ojcami Kościoła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...