TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wielki rybak (wyd. 2007)

Ocena:
(7 opinii)

Po raz kolejny na życzenie czytelników wydajemy powieść Lloyda Douglasa "Wielki Rybak".

Powieść stanowi jakby dalszy ciąg "Szaty" tegoż autora, któremu udało się w sposób przemawiający do naszej wyobraźni ukazać moralny dylemat człowieka, który zaparłszy się Chrystusa potrafił jednak znaleźć w sobie siły, aby pozostać mu wiernym aż po męczeński kres.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Ksiazka wspaniala

Piekna,wybitnie napisana,przystepnym jezykiem powisc z czasow Jezusa.Pamietajmy jednak,ze to jest calkowita fikcja,tylko wizja autora.To NIE jets powiesc naprawde historycznie wiarygodna i NIE zawiera zadnych prawie faktow historycznie potwierdzonych.To piekna wizja bardzo zdolnego autora i tak ja nalezy odbierac

autor opinii: vito

Powieść godna polecenia.Sympatycy wiedzy religijnej będą mile zaskoczeni ilością wiedzy o życiu i przemianie św. Piotra

autor opinii: Anna Wnuk

Bardzo polacam

Pierwszą część czytałam jeszcze jako nastolatka, nie wiedząc że przygodę w świecie, do którego wprowadza nas Douglas mogę kontynuować na stronach Wielkiego Rybaka. Powieść jest przepięknie napisana - to uczta dla każdego, kto lubi naprawdę dobrą literaturę. To także książka, z której czerpie się pełnymi garściami i chodzi mi nie tylko o przyjemność z czytania, ale wiedzę historyczną a także pewne prawdy uniwersalne, nie tylko dla chrześcijan, ale także dla tych, co ciągle szukają.

autor opinii: domki nad morzem balfala

ocena transakcji i przedmiotu

stwierdzam w 200 % ze zarówno towar jak i szybkosc realizacji bardzo zadowala kontakt ze sprzedającym również . serdecznie wszystkim polecam

autor opinii: monika chodnikiewicz

Wielki Rybak

Książka jest ciekawa, dobrze się czyta. Najlepszy czas na jej lekturę to wielki post. Odpowiednio nastraja, daje do przemyślenia, odpowiada na wiele pytań (podobnie jak "Szata).
Nie przeczytałam jej od razu - delektowałam się nią, żeby mieć na dłużej.
Polecam dla "poszukujących" i nie tylko!

autor opinii: Marzena

Przeczytaj tę książkę!

Książka warta przeczytania, naprawdę wspaniała. Opowiada ona nie tylko o św. Piotrze, ale również o wszystkich innych apostołach. Dla mnie jest czymś takim jak uzupełnienie Ewangelii. Wszystkie informacje zawarte w tej książce nie zaprzeczają faktom zapisanym w Biblii, wszystko się zgadza plus dodatkowe informacje o Jezusie.
Ja sama płakałam przy tej książce (chociaż przy "Szacie" bardziej). Pokazuje ona jak Wielki Rybak, Szymon syn Jony, właściciel trzech dużych statków porzuca je, tylko dlatego by iść za Chrystusem.
(Uwaga!!! Na początku nie ma nic o Piotrze- ale będzie! Musisz przemóc się przez pierwszy fragment książki).

autor opinii: Dominika Krajniewska

DOPEŁNIENIE "SZATY"

Ta książka jest naprawdę dopełnieniem poprzedniej Wielkiej - Lloyda C. Douglasa. Podobnie jak "Szatę" czyta się ją z błogim uczuciem bycia tam w tych czasach, wędrowania wraz z NIM, doświadczania przepięknego oddziaływania Jego na własne myśli. Odmiennie do "Szaty" autor rozszerza (opis) grono bohaterów na których JEZUS wpływa, nawet można powiedzieć do (trzech) narodów. Dowiadujemy się o bardzo starych źródłach nienawiści Arabów i Izraelitów. Polecam z czystym sercem, naprawdę warto przeczytać, po zakończeniu dopiero się rozumie że przeczytanie "Szaty" bez "Wielkiego Rybaka" było by niepełne. - Aż szkoda że już koniec, już myślę czy by nie zacząć od początku, od "Szaty" naturalnie.

autor opinii: Tomasz Dąbrowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Lloyd C. Douglas
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 573
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788321118000
ISBN: 9788321118000
ID: 23481

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Wielki rybak (wyd. 2007) Wielki rybak (wyd. 2007)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...