TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wit Stwosz. Seria: Wielcy Ludzie Nauki i Kultury

Kim był Stwosz? W Krakowie postrzegano go jako rzeźbiarza „dziwnie statecznego i pilnego... którego rozum i robota po wszystkim chrześcijaństwie z pochwał słynie, którego też tu robota zaleca na wieki". Norymberskie akta ganią go, używając określeń „niespokojny i bezecny obywatel". Wreszcie „zbłąkany i krzykliwy człowiek".

W Krakowie był powszechnie szanowany. Z jego artystycznych usług korzystał dwór królewski Kazimierza IV Jagiellończyka, biskupi Piotr z Bnina i prymas Zbigniew Oleśnicki, mieszczaństwo krakowskie oraz przyjaciele Kallimacha.

Tutaj, nad Wisłą, pozostawił najświetniejsze swoje dzieła. W Norymberdze ograbiono go z majątku, napiętnowano. Policzono w poczet społecznego marginesu.

Posiadał bogatą osobowość i wielką indywidualność. Był człowiekiem niezwykle pracowitym i artystycznie wszechstronnym. Książka – pióra prof. Michała Rożka, znakomitego znawcy kultury i sztuki, specjalisty od symboliki chrześcijańskiej, dedykowana jest wszystkim interesującym się dawną historią, historią idei i sztuką.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: Michał Rożek
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 314
Wymiar [mm]: 190x130
EAN: 9788377202289
ISBN: 978-83-7720-228-9
ID: 298654

Zobacz również

Wit Stwosz. Seria: Wielcy Ludzie Nauki i Kultury
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...