TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wojtyła na podsłuchu

Od lektury tej książki nie sposób się oderwać! Mimo że zawiera ona liczne dokumenty SB, czyta się ją jak piękne świadectwo niezłomności Papieża-Polaka.

Jan Paweł II był bezkompromisowy względem komunizmu, ponieważ będąc duszpasterzem, a potem metropolitą krakowskim, zetknął się z metodami działania służb specjalnych tego systemu, a nawet sam ich doświadczał.

Dopiero teraz - po latach - możemy poznać wiele dokumentów przechowywanych w IPN dotyczących Karola Wojtyły - szlachetnego księdza i człowieka zawsze stającego w obronie prawdy i wiary.

Książka zawiera nieznane homilie i wystąpienia Karola Wojtyły zarejestrowane przez funkcjonariuszy SB, a także oryginalne dokumenty pozyskane przez nich drogą operacyjną, czyli wykradzione z Kurii Krakowskiej. Wyłania się z nich obraz bezkompromisowej walki biskupa Wojtyły z komuną.

Książka ma także "drugi poziom". Pewne ślady wskazują na przemianę życia kilku funkcjonariuszy oddelegowanych do inwigilowania Wojtyły.

Autor książki Marek Lasota, publicysta, dyrektor Krakowskiego IPN, ukazuje klimat tamtych dni, objaśnia zasady działania Służby Bezpieczeństwa, nawet stara się odkryć ślady, jakie lektura tekstów Metropolity Karola Wojtyły mogła wywrzeć na sumienia pracowników SB.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Marek Lasota
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 436
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788375956498
ISBN: 9788375956498
ID: 283854

Zobacz również

Wojtyła na podsłuchu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...