TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wszystkim chrześcijanom. Duchowość Franciszka z Asyżu w świetle jego pism. Tom 1. Łaska początków

Niniejszy tom "Łaska początków" to owoc badań, które opierają się na świadectwie samego Franciszka z Asyżu oraz uważnej lekturze bogatej literatury poświęconej studiom franciszkańskim.

Jest on jednocześnie pierwszą częścią większej całości poświęconej zagadnieniu duchowości brata Franciszka, jaka wyłania się z analizy jego pism.

Zamierzeniem całego projektu zatytułowanego "Wszystkim chrześcijanom" i dedykowanego nie tylko osobom konsekrowanym, ale także tym, którzy chcą w codziennym życiu w sposób prosty i radosny żyć duchem Ewangelii, będzie przybliżenie w formie serii wydawniczej dynamicznie rozwijającej się duchowości Świętego z Asyżu.

Aktualne studium zainteresowane jest tajemnicą początków, czyli zrozumieniem istoty charyzmatu brata Franciszka.

Próbuje ono w pierwszej części prześledzić proces jego nawrócenia aż do momentu, kiedy oświecony łaską Bożą będzie potrafił zrozumieć i przekazać innym nowość swego powołania, a następnie uwaga czytelnika zostanie skierowana na interpretację tego wydarzenia, jaką mu nada jego duchowa przyjaciółka i córka, Klara z Asyżu.

Dla lepszego przybliżenia atmosfery trzynastowiecznej Europy w pracy wykorzystano miniatury pochodzące z XV-wiecznego rękopisu przechowywanego we Franciszkańskim Muzeum Braci Mniejszych Kapucynów w Rzymie, prawdopodobnie jednego z lepiej ilustrowanych rękopisów wspólnoty braci mniejszych okresu średniowiecza.

Odnajdujemy w nim bowiem ponad 180 dobrze zachowanych miniatur, których celem była ilustracja i wizualizacja dziejów Franciszka i jego towarzyszy.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Wiesław Block
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788363243265
ISBN: 9788363243265
ID: 324037

Zobacz również

Wszystkim chrześcijanom. Duchowość Franciszka z Asyżu w świetle jego pism. Tom 1. Łaska początków
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...